uśmiech marzeń implanty

Clear Aligner

OrtodoncjaClear Aligner to innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego za pomocą przeźroczystych nakładek. Nakładki te są estetyczne, bezbolesne oraz biokompatybilne, co zapewnia wysoki komfort użytkowania. Metoda Clear Aligner to nieinwazyjna terapia ortodontyczna przeznaczona zwłaszcza dla osób, które cenią sobie estetykę. Z nakładkami możesz rozmawiać i śmiać się swobodnie. Podstawowymi zaletami jest wysoki komfort – noszenie nakładek jest niekłopotliwe i bezbolesne, co więcej jest możliwe bez użycia drutów i metalu; gwarancja zachowania higieny – nakładki można zdejmować podczas mycia i jedzenia; idealna higiena oraz czas leczenia skrócony do minimum; efektywność – metoda jest sprawdzona kliniczne oraz efektywna. Poniżej – krok po kroku – prezentujemy proces leczenia.

Przebieg leczenia:

 • Konsultacja z pacjentem

W jej trakcie oceniamy czy leczenie nakładkami Clear Aligner może okazać się skuteczne. Przedstawiamy Pacjentowi przebieg leczenia i jeśli to możliwe, przewidywany czas i koszt leczenia.

 • Pobranie wycisku

Do wykonania nakładek potrzebny jest wycisk żuchwy i szczęki. W oparciu o pierwszy wycisk wykonywany jest set.up końcowy łuków zębowych, analiza cyfrowa przy pomocy specjalnego programu komputerowego oraz symulacja wyniku leczenia. Pozwala to na dokładne wyliczenie ilości etapów potrzebnych do zlikwidowania wady zgryzu, określenie czasu leczenia oraz oszacowanie kosztów leczenia.

 • Wykonanie nakładek

Wykonujemy je w pracowni ortodontyczno-protetycznej przeszkolonej przez firmę Schen Dental, posiadającej licencję na system Clean Aligner.

 • Leczenie

Wizyty pacjenta powinny odbywać się co 3-4 tygodnie. Podczas drugiej wizyty pacjent otrzymuje zestaw nakładek. Każdą nakładkę nosi kolejno przez okres jednego tygodnia. Podczas kolejnej wizyty pobrane zostają wyciski do wykonania następnego kompletu nakładek, a jednocześnie kontroluje się postępy leczenia.

 • Stabilizacja zębów w nowej pozycji

Okres retencji uzależniony jest od ilości przesuniętych zębów, rodzaju tych zębów oraz od tego, czy nastąpiła zmiana zgryzu. Zasadniczo trwa ona dwukrotnie dłużej niż trwał okres leczenia aktywnego. Zaletą proponowanych przez nas retainerów jest to, że są one bardzo dobrze tolerowane przez pacjentów, są niewidoczne i nie przeszkadzają podczas mówienia.

Sposób użycia nakładek Clear Aligner :

  • Nakładki należy nosić 20 godzin na dobę, zdejmując wyłącznie do jedzenia i picia (gorące, barwiące napoje)
  • Pierwszy tydzień: nakładka o grubości 0,5 mm
  • Drugi tydzień: nakładka o grubości 0,625 mm
  • Trzeci tydzień: nakładka o grubości 0,75 mm