uśmiech marzeń implanty

Implantologia

322

Zalety rozwiązań implantologicznych:

1. Ograniczają możliwości uszkodzenia sąsiednich zdrowych zębów.
2. Są bardziej niezawodne od metod konwencjonalnych.
3. Zwiększają możliwości spożywania zróżnicowanych pokarmów.
4. Mogą chronić tkanki dziąseł i kości, przyczyniając się do zachowania estetycznego wyglądu twarzy.
5. Stanowią rozwiązanie alternatywne wobec zdejmowanych i stałych protez.
6. Wyglądają, są odczuwane i funkcjonują zupełnie jak naturalne zęby – są stabilne.
7. Nie wymagają używania klejów.
8. W perspektywie czasowej długoterminowej mogą przyczynić się do oszczędności finansowej.
9. Większa pewność siebie.
10. Unikniecie Państwo niezręcznych sytuacji związanych z obluzowanymi protezami.

Przebieg leczenia

Mimo postępu w stomatologii wielu pacjentów traci zęby na skutek próchnicy, chorób przyzębia lub urazów. Do niedawna jedynym sposobem leczenia i uzupełnienie braków zębowych było wykonanie mostów i protez. Dzisiaj pacjent ma dodatkowo do wyboru leczenie w postaci implantów! Implant jest to niewielka tytanowa „śrubka”, która ma zastąpić utracony korzeń. Implant nie jest gotowym pełnym zębem. Musi do niego zostać przykręcony łącznik, na który następnie jest wykonywana korona porcelanowa. Sam implant jest niewidoczny w ustach tak jak korzeń zęba. Implant powinien być wszczepiany jak najszybciej nawet tuż po usunięciu zęba jeżeli jest tylko taka możliwość. Zapobiega to zanikowi otaczającej kości po utracie zęba oraz niekorzystnym zmianom wyglądu twarzy.

UWAGA! Sam zabieg wszczepienia implantu nie jest bolesny. Jest wykonywany w znieczuleniu nasiękowym czyli takim w jakim są leczone zęby. Mimo to jest to zabieg wymagający największej precyzji i dokładności.

Ile trwa leczenie?

Leczenie trwa 4-6 miesięcy w zależności czy jest to żuchwa czy szczęka. Jest to czas potrzebny na całkowite zintegrowanie się implantu z kością. Dzięki temu okresowi mamy gwarancję bezpiecznego użytkowania implantu.

Dzięki implantom nie ma konieczności szlifowania sąsiednich często zdrowych zębów po to, aby wykonać most protetyczny i uzupełnić braki. Nie ma także potrzeby wykonania protez uzupełniających braki skrzydłowe, można zastosować leczenie implantami. W przypadku osób z całkowitym bezzębiem, jedną z metod jest zastosowanie protezy osiadającej osadzanej na łącznikach implantów. Daje to możliwość doskonałego utrzymania. Znowu można swobodnie gryźć i cieszących się pięknym uśmiechem.

Implanty można stosować w przypadku braku pojedynczego zęba, kilku bądź nawet wszystkich zębów. Implant jest dużo wygodniejszy w użytkowaniu niż protezy gdyż nie wyciąga się go do czyszczenia. Jest też dużo lepszym rozwiązaniem niż zastosowanie mostu, gdyż nie uszkadzamy sąsiednich zębów.

Na skutek utraty zębów obniża się zwarcie, co w konsekwencji prowadzi do wycierania się przednich zębów. Broda wyraźnie wysuwa się do przodu i wyglądem zaczyna przypominać „staruszkę”. Dzięki implantom jesteśmy w stanie odtworzyć prawidłową wysokość zgryzu, a co za tym idzie naturalny i estetyczny wygląd. Zęby na implantach dają duże poczucie satysfakcji, komfortu, trwałości, lepsze poczucie fizyczne i psychiczne. Jako jedyne rozwiązanie w stomatologii odtwarzają prawidłowe funkcje i naturalnie wyglądające zęby.

Poniżej prezentujemy efekty naszej pracy.

12-punktowy most Cara I Brigde II oparty na 6 implantach

Zęby własne paradontalne ruchome, mocno przebarwione oraz o nieregularnym kształcie. Zaproponowano kompleksowe implanto-protetyczne leczenie zarówno w szczęce jak i żuchwie. Z użyciem najnowszej technologii planowania 3D MGUIDE wykonano szablon chirurgiczny, który posłużył do przeprowadzenia zabiegu wszczepienia 6 implantów w szczęce. Praca protetyczna to uwieńczenie całego leczenia – przykręcany 12-punktowy most ceramiczny Cara I Brigde II na podbudowie CrCo frezowanej w Hanau w Niemczech. Ceramika napalona w jednym z najlepszych Laboratoriów Protetycznych w Polsce. Efekt mówi sam za siebie. W chwili obecnej jest wykonywany 12-punktowy most ostateczny Cara I Brigde I oparty na 6 implantach w żuchwie.

1


 

Korony ceramiczne na podbudowie CrCo

Pani Grażyna poprosiła o wykonanie estetycznej pracy protetycznej tak, aby poprawić wygląd własnych zębów i mostów protetycznych. Przeprowadzono kompleksowe leczenie stomatologiczne. W miejsce brakujących zębów wszczepiono 3 implanty, na których wykonano most porcelanowy. Na wszystkich własnych zębach wykonano korony ceramiczne na podbudowie CrCo. Ostateczny efekt przedstawiamy na zdjęciu.

4


 

3 korony ceramiczne na podbudowie bezmetalowej

Pani Monika trafiła do naszego gabinetu niezadowolona z wyglądu swoich przednich zębów w szczęce. Zaproponowano leczenie protetyczne i wykonanie trzech koron ceramicznych na podbudowie cerkonowej (bezmetalowej). Efekt końcowy leczenia przedstawiamy na zdjęciu.

2


 

Mosty porcelanowe na podbudowie CrCo

Pani Kazimiera przyszła do naszego gabinetu z prośbą o wykonanie prac protetycznych, które znacząco poprawią wygląd jej zębów tak, aby znowu mogła się uśmiechać. Po analizie i badaniach zaproponowano kompleksowe leczenie stomatologicznego, którego uwieńczeniem będą mosty porcelanowe na podbudowie CrCo. Efekty leczenia przedstawiamy na zdjęciu.

3


 

2 niezależne mosty porcelanowe z zasuwami

Wykonana praca protetyczna to połączenie w odcinku przednim dwóch niezależnych mostów porcelanowych z zasuwami. Na zasuwy jest zakładana ruchoma proteza szkieletowa uzupełniająca braki skrzydłowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma widocznych metalowych retencyjnych elementów w ustach.

001 szkielet na zasuwach


 

2 niezależne mosty porcelanowe z podwójnymi zasuwami

Wykonana praca protetyczna to połączenie w odcinku bocznym dwóch niezależnych mostów porcelanowych z zasuwami podwójnymi. Na zasuwy jest zakładana ruchoma proteza szkieletowa uzupełniająca braki zębów w odcinku przednim i tylnym. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma widocznych metalowych retencyjnych elementów w ustach.

66


 

Odbudowa zębów koronami porcelanowymi na podbudowie CrCo

Pacjent poprosił o poprawę wyglądu zębów martwych, przebarwionych w szczęce. Wykonano leczenie endodontyczne i odbudowę trzech zębów koronami porcelanowymi na podbudowie CrCo. Efekt leczenia widoczny na zdjęciu.

PRZYPADEK-1


 

2 mosty ceramiczne na podbudowie CrCo z zasuwami w odcinku bocznym i protezą szkieletową zdejmowaną

Pacjenta zgłosiła się do gabinetu celem korekty wyglądu zębów odbudowanych materiałem kompozytowym w odcinku przednim i uzupełnienia braków między-zębowych. Wykonano kompleksowe leczenie stomatologiczne endodontyczne i przedprotetyczne. Praca protetyczna widoczna na zdjęciu po leczeniu to dwa mosty ceramiczne na podbudowie CrCo z zasuwami w odcinku bocznym i protezą szkieletową zdejmowaną bez widocznych elementów metalowych retencyjnych. Efekt leczenia widoczny na zdjęciu.

PRZYPADEK-2


 

Wymiana nieestetycznych wypełnień

Pacjentka poprosiła o wymianę nieestetycznych wypełnień zębów 45, 47 i wykonanie korony na zębie 46. Życzeniem pacjentki było, aby odbudowa została w całości wykonana przez Laboratorium Protetyczne i wklejone w ubytki.
Na zębie 45 wykonano ONLAY
Na zębie 46 wkład ze złota i koronę porcelanową na podbudowie ze złota.
Na zębie 47 wykonano INLAY

PRZYPADEK-4


 

Korona na zębach bez podbudowy metalowej

Pacjenta była bardzo niezadowolona z kształtu swoich przednich zębów i licznych wypełnień. Poprosiła o wykonanie koron na zęby bez podbudowy metalowej. Wykonano na zęby sieczne po akceptacji kształtu i koloru cztery korony ceramiczne na podbudowie z tlenku cerkonu. Efekt leczenia widoczny na zdjęciu.

PRZYPADEK-5


 

3 cało-ceramiczne korony

Pacjent z trzema martwymi zębami w odcinku przednim poprosił o wykonanie koron protetycznych tak, aby nie odróżniały się kolorem od własnych zębów. Przeprowadzone leczenie to trzy cało-ceramiczne korony. Efekt leczenia widoczny na zdjęciu.

PRZYPADEK-6


 

Wszczepienie 4 implantów i wykonania trzypunktowego mostu ceramicznego

Pacjentka z brakiem od zęba 11 do 16. Po analizie tomograficznej zaproponowano leczenie polegające na wszczepieniu 4 implantów i wykonania trzypunktowego mostu ceramicznego w odcinku przednim i dwóch niezależnych koron porcelanowych na implantach w odcinku bocznym. Efekt leczenia widoczny na zdjęciu.

PRZYPADEK-7