fbpx

Medycyna estetyczna

Zabiegi medycyny estetycznej w naszym gabinecie wykonywane są wyłącznie przez lekarzy. To gwarancja bezpieczeństwa i komfortu naszych pacjentów. Doświadczenie personelu połączone z wykorzystaniem certyfikowanych preparatów przynosi oczekiwane efekty. Dzięki zabiegom Twoja twarz odmłodnieje bez użycia skalpela, a Ty poczujesz się pewniej.

Usuwanie zmarszczek mimicznych, wypełnianie zmarszczek, osocze bogatopłytkowe to zabiegi, które w znacznym stopniu poprawią kondycję Twojej skóry. Ponadto specjalizujemy się w leczeniu bruksizmu oraz nadpotliwości pach.

Najczęściej zadawane pytania

W Eurodent stawiamy na bezpieczeństwo i komfort pacjenta, dlatego zabiegi medycyny estetycznej wykonywane są wyłącznie przez lekarzy.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest od lat wykorzystywana w medycynie estetycznej. To doskonała metoda profilaktyki starzenia się skóry, oddalająca moment pojawienia się zmarszczek. Jest również pierwszym krokiem w poprawianiu kondycji i wyglądu skóry, jej odmłodzenia oraz rewitalizacji, a także doskonałym uzupełnieniem przy stosowaniu wypełniaczy, botoksu i laserów. Stosowana jest też w leczeniu cellulitu i redukcji tkanki tłuszczowej oraz do zapobiegania wypadaniu włosów.

Komórki macierzyste

Komórki macierzyste (CGF WOMAN, CGF MAN) posiadają unikatową zdolność do samoodnowy i przekształcania się w inne komórki, z których zbudowane są tkanki człowieka. Ponadto rozpoznają uszkodzone tkanki i je naprawiają. W ten sposób komórki macierzyste uczestniczą w ich regeneracji. W zależności od sygnału, jaki otrzymują, mogą odbudowywać naczynia krwionośne, regenerować blizny, uszkodzone nerwy, przyczyniają się do gojenia ran oraz hamują reakcje zapalne i immunologiczne.

Toksyna botulinowa


Jest bardzo silnie działającą naturalną toksyną powodującą zahamowanie uwalniania acetylocholiny – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaźnictwo impulsów między nerwami a mięśniami. Toksyna botulinowa działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów, a unerwianymi przez nie mięśniami, czyli blokuje tzw. synapsy nerwowo – mięśniowe. Nie dochodzi wtedy do skurczów porażonego mięśnia. Botulina jest równie skuteczna u mężczyzn jak i u kobiet.

Efekty naszej pracy

12-punktowy most Cara I Brigde II oparty na 6 implantach

Pani Teresa trafiła do naszego gabinetu celem poprawy wyglądu zębów. Zęby własne paradontalne ruchome, mocno przebarwione oraz o nieregularnym kształcie. Zaproponowano kompleksowe implanto-protetyczne leczenie zarówno w szczęce jak i żuchwie. Z użyciem najnowszej technologii planowania 3D MGUIDE wykonano szablon chirurgiczny, który posłużył do przeprowadzenia zabiegu wszczepienia 6 implantów w szczęce. Praca protetyczna to uwieńczenie całego leczenia – przykręcany 12-punktowy most ceramiczny Cara I Brigde II na podbudowie CrCo frezowanej w Hanau w Niemczech. Ceramika napalona w jednym z najlepszych Laboratoriów Protetycznych w Polsce. Efekt mówi sam za siebie. W chwili obecnej jest wykonywany 12-punktowy most ostateczny Cara I Brigde I oparty na 6 implantach w żuchwie.

Korony ceramiczne na podbudowie CrCo

Pani Grażyna poprosiła o wykonanie estetycznej pracy protetycznej tak, aby poprawić wygląd własnych zębów i mostów protetycznych. Przeprowadzono kompleksowe leczenie stomatologiczne. W miejsce brakujących zębów wszczepiono 3 implanty, na których wykonano most porcelanowy. Na wszystkich własnych zębach wykonano korony ceramiczne na podbudowie CrCo. Ostateczny efekt przedstawiamy na zdjęciu.

3 korony ceramiczne na podbudowie bezmetalowej

Pani Monika trafiła do naszego gabinetu niezadowolona z wyglądu swoich przednich zębów w szczęce. Zaproponowano leczenie protetyczne i wykonanie trzech koron ceramicznych na podbudowie cerkonowej (bezmetalowej). Efekt końcowy leczenia przedstawiamy na zdjęciu.

Mosty porcelanowe na podbudowie CrCo

Pani Kazimiera przyszła do naszego gabinetu z prośbą o wykonanie prac protetycznych, które znacząco poprawią wygląd jej zębów tak, aby znowu mogła się uśmiechać. Po analizie i badaniach zaproponowano kompleksowe leczenie stomatologicznego, którego uwieńczeniem będą mosty porcelanowe na podbudowie CrCo. Efekty leczenia przedstawiamy na zdjęciu.

2 niezależne mosty porcelanowe z zasuwami

Wykonana praca protetyczna to połączenie w odcinku przednim dwóch niezależnych mostów porcelanowych z zasuwami. Na zasuwy jest zakładana ruchoma proteza szkieletowa uzupełniająca braki skrzydłowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma widocznych metalowych retencyjnych elementów w ustach.

2 niezależne mosty porcelanowe z podwójnymi zasuwami

Wykonana praca protetyczna to połączenie w odcinku bocznym dwóch niezależnych mostów porcelanowych z zasuwami podwójnymi. Na zasuwy jest zakładana ruchoma proteza szkieletowa uzupełniająca braki zębów w odcinku przednim i tylnym. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma widocznych metalowych retencyjnych elementów w ustach.

Odbudowa zębów koronami porcelanowymi na podbudowie CrCo

Pacjent poprosił o poprawę wyglądu zębów martwych, przebarwionych w szczęce. Wykonano leczenie endodontyczne i odbudowę trzech zębów koronami porcelanowymi na podbudowie CrCo. Efekt leczenia widoczny na zdjęciu.

2 mosty ceramiczne na podbudowie CrCo z zasuwami w odcinku bocznym i protezą szkieletową zdejmowaną

Pacjenta zgłosiła się do gabinetu celem korekty wyglądu zębów odbudowanych materiałem kompozytowym w odcinku przednim i uzupełnienia braków między-zębowych. Wykonano kompleksowe leczenie stomatologiczne endodontyczne i przedprotetyczne. Praca protetyczna widoczna na zdjęciu po leczeniu to dwa mosty ceramiczne na podbudowie CrCo z zasuwami w odcinku bocznym i protezą szkieletową zdejmowaną bez widocznych elementów metalowych retencyjnych. Efekt leczenia widoczny na zdjęciu.

Wymiana nieestetycznych wypełnień

Pacjentka poprosiła o wymianę nieestetycznych wypełnień zębów 45, 47 i wykonanie korony na zębie 46. Życzeniem pacjentki było, aby odbudowa została w całości wykonana przez Laboratorium Protetyczne i wklejone w ubytki.
Na zębie 45 wykonano ONLAY
Na zębie 46 wkład ze złota i koronę porcelanową na podbudowie ze złota.
Na zębie 47 wykonano INLAY

Korona na zębach bez podbudowy metalowej

Pacjenta była bardzo niezadowolona z kształtu swoich przednich zębów i licznych wypełnień. Poprosiła o wykonanie koron na zęby bez podbudowy metalowej. Wykonano na zęby sieczne po akceptacji kształtu i koloru cztery korony ceramiczne na podbudowie z tlenku cerkonu. Efekt leczenia widoczny na zdjęciu.

3 cało-ceramiczne korony

Pacjent z trzema martwymi zębami w odcinku przednim poprosił o wykonanie koron protetycznych tak, aby nie odróżniały się kolorem od własnych zębów. Przeprowadzone leczenie to trzy cało-ceramiczne korony. Efekt leczenia widoczny na zdjęciu.

Wszczepienie 4 implantów i wykonania trzypunktowego mostu ceramicznego

Pacjentka z brakiem od zęba 11 do 16. Po analizie tomograficznej zaproponowano leczenie polegające na wszczepieniu 4 implantów i wykonania trzypunktowego mostu ceramicznego w odcinku przednim i dwóch niezależnych koron porcelanowych na implantach w odcinku bocznym. Efekt leczenia widoczny na zdjęciu.

Medycyna estetyczna – dlaczego warto?

  • Poprawa wyglądu skóry.

  • Brak konieczności przechodzenia rekonwalescencji.

  • Bezpieczeństwo i brak blizn.

  • Zabiegi są bezbolesne i bezinwazyjne.

  • Stosunkowo szybkie efekty zabiegów.

  • ???