fbpx

Co to jest Mguide?

Jest to przełomowa technologia pozwalająca na precyzyjne umiejscowienie implantu w kości szczęki lub żuchwy z użyciem szablonów chirurgicznych – bez konieczności cięcia. Znaczenie ma nie tylko osteointegracja implantu, ale także jego właściwe położenie, dlatego wyszliśmy na przeciw oczekiwaniom co do jakości funkcjonalnej i estetycznej prac protetycznych na implantach. Dzięki nawigacji Mguide pozycja implantu oraz odbudowa protetyczna są idealnie zaplanowane. Korzystając z technologii, jaką obecnie dysponujemy (CAD/CAM), planowanie leczenia zaczynamy w oprogramowaniu komputerowym, a kończymy wszczepieniem implantów w ustach pacjenta. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ zanim umieścimy implanty, pacjent ma możliwość zobaczenia swojego przyszłego uśmiechu.

Zalety wprowadzania implantów z użyciem nawigazji Mguide

  • możliwość przeprowadzenia zabiegu bez cięcia,

  • doskonała pozycja wszczepionych implantów,

  • zabieg jest atraumatyczny,

  • błyskawiczne gojenie,

  • brak opuchlizny,

  • krótki czas trwania zabiegu,

  • ochrona kości przed mikro-zanikiem,

  • modyfikacje klasycznego zabiegu z podniesieniem częściowym lub całkowitym płata okostnej z zastosowaniem nawigacji Mguide,

  • wszczepienie bardzo precyzyjnie rozmieszczonych implantów, które jest niemożliwe do wykonania z tzw. wolnej ręki.

Dwa etapy leczenia

Pierwszym etapem procesu jest wykonanie badania CBCT (tomografii komputerowej). Po analizie badania pobiera się wyciski precyzyjną masą. Laboratorium techniczne wykonuje tzw. WAX-UP na modelu pacjenta. Są to nawoskowane zęby ukazujące jak mają wyglądać docelowe korony na implantach – ich kształt oraz kontakty okluzyjne. W łatwy sposób można to przenieść do ust pacjenta tworząc tzw. MOCK-UP. Pacjent w ustach widzi, jak będzie wyglądać po zakończeniu leczenia. Po akceptacji wyglądu zaczynamy planowanie leczenia implantologicznego – jest to drugi etap.

Dzięki cyfrowej technologii model oraz WAX-UP pacjenta zostają zeskanowane do plików. Za sprawą zaawansowanego oprogramowania do planowania implantologicznego, wgrywamy badanie CBCT.

Następnie nakładamy model zębów i tkanek miękkich pacjenta, obrazujący aktualny stan w jamie ustnej.

Kolejnym etapem jest nałożenie tego samego modelu z nawoskowanymi zębami tzw. WAX-UP.

Posiadając te informacje, dopiero na tym etapie planujemy pozycje i rodzaj implantów.

Dzięki nałożonym warstwom możemy dokładnie zaplanować implanty oraz sprawdzić ich centralne położenie.

Ostatnią czynnością jest zaprojektowanie szablonu chirurgicznego, który stanowi swoistą matrycę do wprowadzania implantów, tak, aby były w tych samych pozycjach co zaplanowano w oprogramowaniu.

Zlecamy wydrukowanie szablonu z tulejami w M-Center w Berlinie (jednym z trzech na świecie). Gotowy szablon zostaje dostarczony i możemy rozpocząć leczenie implantologiczne z użyciem nawigacji Mguide.