Dentysta Rzeszów

Leczenie Ortodontyczne Rzeszów

Ortodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem wad zgryzu oraz nieprawidłowego ustawienia zębów. Przez zastosowanie zaawansowanych technik, leczenie ortodontyczne nie tylko przyczynia się do lepszej estetyki uśmiechu, ale również poprawia rysy twarzy. W Eurodent Stomatologia Rzeszów oferujemy kompleksowe usługi ortodontyczne dla pacjentów w każdym wieku – od dzieci po dorosłych. Korzystamy z najnowszych osiągnięć technologii, aby zapewnić efektywne i komfortowe leczenie, które przywraca zdrowy i piękny uśmiech.

Objawy Wskazujące Na Potrzebę Konsultacji Ortodontycznej:

Kiedy Podjąć Leczenie Ortodontyczne?

Optymalnym okresem na rozpoczęcie leczenia ortodontycznego jest wiek dziecięcy. Pierwsza wizyta ortodontyczna w naszej klinice powinna się odbyć około 6 roku życia, gdy wyżynają się pierwsze zęby stałe. Już w tym okresie ortodonta jest w stanie określić czy zęby i kości szczęk rozwijają się prawidłowo.

Najlepszym momentem rozpoczęcia leczenia ortodontycznego aparatem stałym jest faza wzrostu, czyli wiek około 12 lat. W tym okresie wyniki i efekty leczenia będą szybsze, skuteczne i długotrwałe.

Dzisiejsze metody leczenia wad zgryzu są na tyle zaawansowane, że coraz więcej dorosłych osób postanawia nadrobić zaległości i zawalczyć o piękny uśmiech. Żaden wiek nie jest barierą do rozpoczęcia leczenia ortodontycznego i posiadania pięknego uśmiechu. Należy być jednak świadomym, że w przypadku osoby dorosłej, leczenie może potrwać nieco dłużej, z uwagi na to, że u osób dorosłych kości czaszki, szczęka i żuchwa są już w pełni rozwinięte i nie są tak elastyczne, jak u dzieci.

Eurodent Rzeszów Stomatologia

Dlaczego Warto Rozpocząć Leczenie Ortodontyczne?

Rozpoczęcie leczenia ortodontycznego przynosi szereg korzyści, które wykraczają poza sam aspekt estetyczny, wpływając znacząco na zdrowie ogólne i samopoczucie. Skorygowany zgryz nie tylko ułatwia utrzymanie optymalnej higieny jamy ustnej, ale także zmniejsza ryzyko rozwoju chorób przyzębia i próchnicy. Jest to wynik równomiernego rozłożenia sił żucia i łatwiejszego dostępu do wszystkich powierzchni zębów podczas czyszczenia.

Zobacz

Możliwości Leczenia w Eurodent Stomatologia Rzeszów

W naszej klinice stomatologicznej leczymy ortodontycznie z wykorzystaniem: aparatu stałego, ruchomego oraz leczenia nakładkowego Spark aligners.

Eurodent Rzeszów Stomatologia

Kompleksowa Diagnostyka

Wykorzystując najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny, już podczas pierwszej wizyty jesteśmy w stanie przeprowadzić dokładną ocenę stanu zdrowia jamy ustnej. Na jej podstawie ortodonta Rzeszów opracowuje indywidualny plan leczenia Pacjenta. Posiadamy tomagraf cyfrowy z funkcją panoramy wielowarstwowej i cefalometrią skanowaną, który cechuje doskonała jakość obrazowania, niska dawka promieniowania dla Pacjenta, możliwość wykonania tomografii, pantomogramu i cefalometrii.

Etapy Leczenia Ortodontycznego Aparatem Stałym

W naszej klinice stomatologicznej leczymy ortodontycznie z wykorzystaniem: aparatu stałego, ruchomego oraz leczenia nakładkowego Spark aligners.

Dyskretne Leczenie Spark Aligners

Technologia Spark Aligners reprezentuje nowoczesne podejście do leczenia ortodontycznego, oferując indywidualnie wykonane dla każdego Pacjenta, niemalże niewidzialne nakładki. Dzięki noszeniu ich przez rekomendowane 22 godziny na dobę – z wyjątkiem momentów spożywania posiłków i dbania o higienę jamy ustnej – Pacjenci mogą cieszyć się stopniowym, ale systematycznym przesuwaniem zębów do prawidłowej pozycji.  Innowacyjność leczenia nakładkowego polega również na możliwości samodzielnego wymieniania nakładek przez pacjentów, co 7-10 dni.  To znacząco ogranicza konieczność częstych wizyt kontrolnych w klinice. Spark Aligners nie tylko zwiększa komfort i dyskrecję podczas leczenia, ale także umożliwia Pacjentom większą elastyczność i kontrolę nad procesem korygowania uśmiechu.

Efekty Naszej pracy

Efekt Prostowania Ortodoncja 1Efekt Prostowania Ortodoncja 2

Przeciwskazania Do Leczenia Ortodontycznego

Przeciwwskazania do leczenia ortodontycznego mogą być różnorodne i zależą od indywidualnej sytuacji Pacjenta, jego ogólnego stanu zdrowia oraz stanu zdrowia jamy ustnej. Najczęściej występujące przeciwwskazania, które mogą wykluczyć lub opóźnić rozpoczęcie leczenia ortodontycznego to: zaawansowane choroby przyzębia, niewystarczająca higiena jamy ustnej, niektóre choroby (np. cukrzyca, choroby serca), zaburzenia wzrostu i rozwoju szczęki i żuchwy, nowotwory jamy ustnej, alergie na materiały stosowane w ortodoncji i ciąża.

Przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego konieczna jest dokładna ocena stanu zdrowia Pacjenta, zarówno w zakresie stomatologii, jak i ogólnomedycznym, aby uniknąć powikłań i zapewnić skuteczność terapii.

Zespół Ortodentyczny Eurodent Stomatologia Rzeszów

Magdalena Niżańska

dr n. med. lek. stom.

Agnieszka Wróblewska

Higienistka stomatologiczna

Marta Przybyło

Higienistka stomatologiczna

Paulina Gmiterek

Higienistka stomatologiczna

Dlaczego Warto Wybrać Eurodent Stomatologia Rzeszów?

W naszej klinice oferujemy naszym Pacjentom najnowocześniejsze rozwiązania ortodontyczne, które są nie tylko efektywne, ale także maksymalnie komfortowe i dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta. W Eurodent Stomatologia Rzeszów jesteśmy przekonani, że zaawansowane technologicznie rozwiązania w połączeniu z indywidualnym podejściem do każdego Pacjenta i zaangażowaniem naszego doświadczonego zespołu, stanowią klucz do osiągnięcia spektakularnych efektów leczenia. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług, aby przekonać się o zaletach leczenia w klinice, która stawia na innowacyjność, komfort i satysfakcję Pacjentów.

Zobacz

Przeczytaj Opinie O NAS

Maja Hofman
2024-05-16
Profesjonalne miejsce, bardzo polecam.
Mirosław Widz
2024-05-03
Polecam gabinet Eurodent! Byliśmy z żoną na higienizacji u Pani Agnieszki. Wizyta przebiegła w bardzo przyjaznej atmosferze, Pani Agnieszka jest niezwykle delikatną i dokładną osobą. Jeszcze nigdy nie mieliśmy przeprowadzonej higienizacji w tak profesjonalny i co najważniejsze bezbolesny sposób. Na pewno zostaniemy stałymi pacjentami gabinetu.
Wojnom
2024-04-26
Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta miła obsługa na recepcji higienizacjia super zabieg stomatologiczny w pełni profesjonalny w porównaniu do pro familia 100 razy na plus polecam
Agnieszka Sosnowska
2024-04-19
Polecam bardzo 🙂 doktor Diana Nycz cudowne podejście do małych pacjentów 🙂