fbpx

Stomatologia zachowawcza

 

Próchnica urosła do miana chorób cywilizacyjnych. Szacuje się, iż w Polsce z tym problemem może borykać się nawet aż 95% dorosłych. Ratunkiem przed rozwojem próchnicy jest stomatologia zachowawcza. Jej zadaniem jest zapobieganie, ale też leczenie próchnicy i ubytków powstałych w jej wyniku. Piękny uśmiech jest możliwy tylko przy zdrowym uzębieniu. Podstawą w pielęgnacji, oprócz systematycznej higieny, są regularne kontrole stomatologiczne. To podczas wizyt w gabinecie i rutynowych zabiegach pielęgnacyjnych, można utrzymać zęby w jak najlepszym stanie.

Najczęściej zadawane pytania

Próchnica to choroba wywoływana przez bakterie, które rozkładając cukry produkują kwasy, a te przyczyniają się do demineralizacji szkliwa. Bakterie tworzą miękki nalot, tzw. płytkę nazębną. W kolejnym etapie pojawia się kamień nazębny i pojawiają pierwsze ubytki.

Bardzo istotną rolę odgrywa higiena jamy ustnej. Brak regularnego mycia i nitkowania prowadzi do odkładania się płytki nazębnej, która następnie przekształca się w kamień nazębny.

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszego sprzętu, leczenie nie jest bolesne. Umożliwia to znieczulenie The Wand, dostępne w naszym gabinecie.

Profilaktyka

Profilaktyka przede wszystkim polega na regularnych wizytach kontrolnych co 6 miesięcy, podczas których wykonujemy dokładny przegląd jamy ustnej. Pozwala to na zachowanie zdrowych zębów i niedopuszczenie do powstania ubytków. W ramach stomatologii zachowawczej wykonujemy skrupulatny przegląd uzębienia. Ponadto w naszym gabinecie przeprowadzamy pełną diagnostykę polegającą na badaniu stomatologicznym uzębienia, dziąseł oraz błony śluzowej jamy ustnej.

Leczenie

W przypadku konieczności przeprowadzenia leczenia ząb zostaje oczyszczony z próchnicy, a następnie zostaje założone wypełnienie ubytku materiałem światłoutwardzalnym. Niekiedy konieczne jest leczenie kanałowe. Staramy się aby każda odbudowa zęba była jak najbardziej naturalna i estetyczna. Do tego celu używamy najnowocześniejszych nanohybrydowych materiałów kompozytowych, które pozwalają zachować szczelność wypełnienia.

Leczenie zachowawcze – dlaczego warto?

  • Utrzymanie zdrowych zębów i pięknego uśmiechu.

  • Pewność siebie zagwarantowana estetyką uśmiechu.

  • Komfort życia, a przede wszytkim jedzenia i mówienia .

  • Wyeliminowanie bólu związanego z ubytkami.

  • Pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z ust.

  • Zapobieganie rozwijaniu się kolejnych chorobób i schorzeń.