fbpx

Stomatologia zachowawcza

 

Piękny uśmiech jest możliwy tylko przy zdrowym uzębieniu. Aby cieszyć się zdrowym uśmiechem jak najdłużej, należy pamiętać o regularnym szczotkowaniu zębów, stosowaniu nici dentystycznej i kontrolnych wizytach stomatologicznych.

Próchnica zębów jest jednym z najpowszechniejszych problemów zdrowia jamy ustnej na całym świecie. Czynniki takie jak nieodpowiednia higiena jamy ustnej, niezdrowa dieta, a także obecność bakterii w jamie ustnej mogą przyczynić się do jej powstawania. Ratunkiem przed rozwojem próchnicy jest stomatologia zachowawcza. Jej zadaniem jest zapobieganie oraz leczenie próchnicy i ubytków powstałych w jej wyniku.

W Eurodent Stomatologia do odbudowy wypełnień zębowych stosujemy materiały kompozytowe najlepszych renomowanych światowych firm. Głębię i piękno wypełnień uzyskujemy korzystając z dostępnej na rynku szerokiej gamy kolorów. Wszystko to w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem naszych stomatologów gwarantuje wysoką estetykę oraz trwałość stosowanych wypełnień.

Najmłodszym Pacjentom do zębów mlecznych możemy zaproponować kolorowe wypełnienia. Dodatkowo udzielamy dwuletniej rękojmi na wypełnienia wykonane przez naszych lekarzy.

Najczęściej zadawane pytania

Próchnica to choroba wywoływana przez bakterie, które rozkładając cukry produkują kwasy, a te przyczyniają się do demineralizacji szkliwa. Bakterie tworzą miękki nalot, tzw. płytkę nazębną. W kolejnym etapie pojawia się kamień nazębny i pojawiają pierwsze ubytki.

Bardzo istotną rolę odgrywa higiena jamy ustnej. Brak regularnego mycia i nitkowania prowadzi do odkładania się płytki nazębnej, która następnie przekształca się w kamień nazębny.

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszego sprzętu, leczenie nie jest bolesne. Umożliwia to znieczulenie The Wand, dostępne w naszym gabinecie.

Profilaktyka

Profilaktyka przede wszystkim polega na regularnych wizytach kontrolnych co 6 miesięcy, podczas których wykonujemy dokładny przegląd jamy ustnej. Pozwala to na zachowanie zdrowych zębów i niedopuszczenie do powstania ubytków. W ramach stomatologii zachowawczej wykonujemy skrupulatny przegląd uzębienia. Ponadto w naszym gabinecie przeprowadzamy pełną diagnostykę polegającą na badaniu stomatologicznym uzębienia, dziąseł oraz błony śluzowej jamy ustnej.

Leczenie

W przypadku konieczności przeprowadzenia leczenia ząb zostaje oczyszczony z próchnicy, a następnie zostaje założone wypełnienie ubytku materiałem światłoutwardzalnym. Niekiedy konieczne jest leczenie kanałowe. Staramy się aby każda odbudowa zęba była jak najbardziej naturalna i estetyczna. Do tego celu używamy najnowocześniejszych nanohybrydowych materiałów kompozytowych, które pozwalają zachować szczelność wypełnienia.

Leczenie zachowawcze – dlaczego warto?

  • Utrzymanie zdrowych zębów i pięknego uśmiechu.

  • Pewność siebie zagwarantowana estetyką uśmiechu.

  • Komfort życia, a przede wszytkim jedzenia i mówienia .

  • Wyeliminowanie bólu związanego z ubytkami.

  • Pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z ust.

  • Zapobieganie pojawieniu się innych chorób i schorzeń.