fbpx

Protetyka

 

Braki w uzębieniu mają wpływ nie tylko na estetykę uśmiechu, ale także przyczyniają się do negatywnych zmian w zgryzie i oddziałują na samopoczucie Pacjenta. Protetyka stomatologiczna oferuje dwa rodzaje uzupełnień – ruchome i stałe.

W Eurodent Stomatologia wykonujemy wysoce estetyczne stałe uzupełnienia protetyczne, tj. korony, mosty i licówki. Korona protetyczna zastępuje ząb Pacjenta, który uległ zniszczeniu, natomiast licówka to bardzo cienka warstwa porcelany, która jest cementowana na przednią powierzchnię zęba. Licówki pozwalają w szybki i mało inwazyjny sposób poprawić kształt, kolor oraz wielkość zębów. Nasze wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie i współpraca z najlepszymi laboratoriami protetycznymi sprawiają, że jesteśmy w  stanie zapewnić naszym Pacjentom naturalny wygląd zębów. Wszystkie uzupełnienia protetyczne są projektowane przez naszych stomatologów tak, aby były dopasowane do indywidulanych rysów twarzy Pacjenta, linii pośrodkowej, dziąseł i sąsiadujących zębów.

Dla Pacjentów, u których z różnych względów nie ma możliwości wykonać protetyki stałej, oferujemy protetykę ruchomą. Rodzaj protezy jest uzależniony do indywidualnych  potrzeb Pacjenta. Wykonujemy protezy akrylowe, szkieletowe oraz elastyczne.

W Eurodent Stomatologia dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych skanerów wewnątrzustnych dysponujemy najlepszą możliwą technologią do wykonania prac protetycznych zarówno na implantach jak i zębach własnych. Cyfrowe wyciski to przełom w dokładności koron i mostów wykonanych w technologii CAD-CAM. Stosujemy odbudowy z cerkonu pełnokonturowego licowanego ceramiką dającego wyjątkowy efekt estetyczny oraz biozgodność z tkankami.

Najczęściej zadawane pytania

W naszej klinice wykonujemy wysoce estetyczne stałe uzupełnienia protetyczne tj. korony, mosty i licówki. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych skanerów wewnątrzustnych Dentsply Sirona Primescan dysponujemy najlepszą możliwą technologią do wykonania prac protetycznych zarówno na implantach, jak i zębach własnych. Cyfrowe wyciski to przełom w dokładności koron i mostów wykonanych w technologii CAD-CAM.

Stałe uzupełnienie protetyczne

Stałe uzupełnienia protetyczne, do których zalicza się korony, mosty, licówki czy wkłady koronowo-korzeniowe są cementowane na stałe w ustach Pacjenta. Korony protetyczne mogą być osadzone na własnych zębach żywych, martwych lub na implantach.

Ruchome uzupełnienie protetyczne

Ruchome uzupełnienia protetyczne są to uzupełnienia protetyczne wprowadzane do jamy ustnej z możliwością ich wyjęcia. Zalicza się do nich protezy szkieletowe, acetalowe, akrylowe, nylonowe Ruchome uzupełnienia protetyczne kombinowane, to protezy ruchome estetyczne mocowane za pomocą zatrzasków, zasuw czy koron teleskopowych, pozbawione widocznych elementów metalowych retencyjnych.

Leczenie protetyczne – dlaczego warto?

  • Komfort życia z nowym uśmiechem.

  • Indywidualnie zaprojektowana praca do każdej jamy ustnej.

  • Łatwiejsze spożywanie posiłków i rozmawianie.

  • Łatwość utrzymania higieny.

  • Odtworzenie wysokości zwarcia.

  • Eliminacja kontaktów urazowych.