fbpx

Implantologia

 

Mimo postępu w stomatologii wielu pacjentów traci zęby na skutek próchnicy, chorób przyzębia lub urazów. Do niedawna jedynym sposobem leczenia i uzupełnienia braków zębowych było wykonanie mostów i protez. Dzisiaj pacjent ma dodatkowo do wyboru leczenie w postaci implantów. Implant jest to niewielka tytanowa „śrubka”, która ma zastąpić utracony korzeń. Implant nie jest gotowym pełnym zębem. Musi do niego zostać przykręcony łącznik, na który następnie jest wykonywana korona porcelanowa. Sam implant jest niewidoczny w ustach tak jak korzeń zęba. Implant powinien być wszczepiany jak najszybciej nawet tuż po usunięciu zęba jeżeli jest tylko taka możliwość. Zapobiega to zanikowi otaczającej kości po utracie zęba oraz niekorzystnym zmianom wyglądu twarzy.

 

Najczęściej zadawane pytania

Leczenie trwa 4-6 miesięcy w zależności czy jest to żuchwa czy szczęka. Jest to czas potrzebny na całkowite zintegrowanie się implantu z kością. Dzięki temu okresowi mamy gwarancję bezpiecznego użytkowania implantu.

Dzięki implantom nie ma konieczności szlifowania sąsiednich często zdrowych zębów po to, aby wykonać most protetyczny i uzupełnić braki. Nie ma także potrzeby wykonania protez uzupełniających braki skrzydłowe, można zastosować leczenie implantami. W przypadku osób z całkowitym bezzębiem, jedną z metod jest zastosowanie protezy osiadającej osadzanej na łącznikach implantów. Daje to możliwość doskonałego utrzymania. Znowu można swobodnie gryźć i cieszyć się pięknym uśmiechem.

Implanty można stosować w przypadku braku pojedynczego zęba, kilku bądź nawet wszystkich zębów. Implant jest dużo wygodniejszy w użytkowaniu niż protezy gdyż nie wyciąga się go do czyszczenia. Jest też dużo lepszym rozwiązaniem niż zastosowanie mostu, gdyż nie uszkadzamy sąsiednich zębów.

Na skutek utraty zębów obniża się zwarcie, co w konsekwencji prowadzi do wycierania się przednich zębów. Broda wyraźnie wysuwa się do przodu i wyglądem zaczyna przypominać „staruszkę”. Dzięki implantom jesteśmy w stanie odtworzyć prawidłową wysokość zgryzu, a co za tym idzie naturalny i estetyczny wygląd. Zęby na implantach dają duże poczucie satysfakcji, komfortu, trwałości, lepsze poczucie fizyczne i psychiczne. Jako jedyne rozwiązanie w stomatologii odtwarzają prawidłowe funkcje i naturalnie wyglądające zęby.

Sam zabieg wszczepienia implantu nie jest bolesny. Jest wykonywany w znieczuleniu nasiękowym czyli takim w jakim są leczone zęby. Mimo to jest to zabieg wymagający ogromnej precyzji i doświadczenia.

System MGuide

To przełomowa technologia pozwalająca na precyzyjne umiejscowienie implantu w kości szczęki lub żuchwy z użyciem szablonów chirurgicznych – bez konieczności cięcia. Znaczenie ma nie tylko osteointegracja implantu, ale także jego właściwe położenie, dlatego wyszliśmy na przeciw oczekiwaniom co do jakości funkcjonalnej i estetycznej prac protetycznych na implantach. Dzięki nawigacji Mguide pozycja implantu oraz odbudowa protetyczna są idealnie zaplanowane. Planowanie leczenia zaczynamy w oprogramowaniu komputerowym, a kończymy wszczepieniem implantów w ustach pacjenta. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ zanim umieścimy implanty, pacjent ma możliwość zobaczenia swojego przyszłego uśmiechu.

Leczenie implantologiczne – dlaczego warto?

  • Zastosowanie implantów nie wymaga szlifowania zębów sąsiednich.

  • Możemy uzupełnić brak jednego lub wielu zębów.

  • Zwiększają możliwości spożywania zróżnicowanych pokarmów.

  • Zatrzymują utratę kości.

  • Przywaracają naturalny, piękny uśmiech.

  • Lepsze samopoczucie, komfort.