fbpx

Implantologia

 

 

Implanty w Eurodent Stomatologia Rzeszów

Współczesna stomatologia rozwija się w bardzo szybkim tempie, a leczenie implantologiczne staje się coraz bardziej popularne. Rzeszów, jako dynamicznie rozwijające się miasto, nie pozostaje w tyle, oferując swoim Pacjentom kompleksową opiekę stomatologiczną. W Eurodent Stomatologia Rzeszów stawiamy na nowoczesność. Wyposażeni w nowoczesny sprzęt diagnostyczny i leczniczy, jesteśmy w stanie zapewnić precyzyjne i komfortowe leczenie. Dysponujemy także zaawansowanymi technikami obrazowania, co pozwala nam na dokładne planowanie zabiegu implantologicznego oraz jego bezpieczne przeprowadzenie.

 

 

Jak zbudowany jest implant

Implanty Zębowe Rzeszów

W naszej praktyce stomatologicznej specjalizujemy się w kompleksowym podejściu do implantologii. Świadczymy wysokiej jakości usługi, obejmujące różnorodne procedury chirurgiczne, takie jak wszczepianie implantów, podnoszenie dna zatoki szczękowej, regeneracja kości, a także protetyczne uzupełnienia braków zębowych koronami, mostami lub protezami na implantach.

Nasze podejście opiera się na indywidualnej trosce o każdego Pacjenta, gwarantując kompleksową opiekę od momentu konsultacji, aż do pełnego odzyskania funkcji i estetyki uzębienia. Doświadczenie oraz wiedza naszego zespołu pozwalają nam leczyć z uwzględnieniem najnowszych osiągnięć w dziedzinie stomatologii. 

W zakresie usług implantologicznych, wykorzystujemy nowoczesne technologie, w tym szablony chirurgiczne Mguide. Dzięki zastosowaniu szablonów możliwe jest precyzyjne umieszczenie implantu we wcześniej zaplanowanej pozycji, bez konieczności cięcia. Zapewnia to nie tylko bezbolesny przebieg zabiegu ale także skrócenie czasu trwania procedury oraz przede wszystkim zapewnia Pacjentom wyjątkowy komfort. 

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z leczenia w naszym gabinecie w Rzeszowie, gdzie profesjonalizm, indywidualne podejście do Pacjenta i doskonałe rezultaty są naszym priorytetem. Oferujemy wysokiej jakości opiekę oraz nowoczesne rozwiązania, aby zapewnić satysfakcjonujące i trwałe efekty leczenia.

 

Co to jest implant zębowy?

Implant zębowy najprościej mówiąc jest to śrubka, która zostaje precyzyjnie wprowadzona w kość. Implant zastępuje nam korzeń zęba, do którego mogą zostać przykręcone korony lub elementy precyzyjne do mocowania protez stałych, bądź ruchomych. Po okresie osteointegracji, czyli wgojeniu się implantu w kość, można wykonać część protetyczną, na którą składa się łącznik z koroną. W naszej klinice stomatologicznej wykorzystujemy implanty wykonane z tytanu- materiału znanego ze swojej biokompatybilności i wyjątkowej wytrzymałości, co minimalizuje ryzyko reakcji alergicznych. Dokładamy wszelkich starań, aby odbudowy protetyczne, czyli – korony, mosty lub protezy – była idealnie dopasowana do naturalnego koloru zębów, zapewniając estetyczny i harmonijny wygląd uśmiechu.

 

 

Uzupełnienie braku zębowego z zastosowaniem implantu stomatologicznego 

Implant stomatologiczny składa się z trzech elementów:

 • Implantu wprowadzanego w kość szczęki lub żuchwy,
 • łącznika, który jest elementem łączącym implant z koroną protetyczną,
 • korony protetycznej, czyli widocznej części odbudowanego ubytku.

Kiedy mówimy o implantach zębowych w naszym gabinecie, nie możemy pominąć kwestii jakości. Korzystamy bowiem z implantów klasy Premium, co wpływa na najwyższą jakością i wytrzymałość implantów. Wybierając naszą klinikę, Pacjenci mogą być pewni, że otrzymują produkt, który służyć im będzie przez wiele lat.

 

Zastosowanie Implantów Zębowych

Uzupełnianie brakujących zębów jest nie tylko kluczowe dla estetyki uśmiechu, ale również istotne dla ogólnego zdrowia jamy ustnej. Pozwala to nie tylko na zachowanie atrakcyjnego wyglądu, ale również na zapobieganie przesunięciu się pozostałych zębów oraz potencjalnej utracie kolejnych. Leczenie implantologiczne jest postrzegane jako najbardziej naturalna metoda uzupełnienia braków zębowych, mająca znaczący wpływ nie tylko na wygląd i funkcjonalność zgryzu ale również na ogólne samopoczucie Pacjenta. Implanty zębowe stanowią doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób, które straciły pojedynczy ząb, kilka zębów oraz dla osób, które borykają się z całkowitym brakiem uzębienia. Mimo, że procedura ta wymaga odpowiednich przygotowań, przynosi ona długoterminowe korzyści.

 

Rodzaje Implantów Stomatologicznych

Podstawowe różnice między implantami zębowymi dotyczą głównie materiałów, z jakich są wykonane. Najczęściej stosuje się tytan, który ze względu na swoją trwałość i biozgodność z ludzkim organizmem, uznawany jest za optymalny wybór. Implanty tytanowe efektywnie integrują się z tkanką kostną, tworząc stabilne podparcie dla koron, mostów lub protez.

W branży implantologicznej obok powszechnie używanego tytanu możemy wyróżnić także tlenek cyrkonu. Ten materiał również charakteryzuje się dobrą biokompatybilnością z ludzkim organizmem, jednakże w naszej klinice nadal preferujemy wykorzystanie tytanu w implantologii. Jest to spowodowane wieloletnimi  doświadczeniami, które potwierdzają wyjątkowe właściwości tytanu, zwłaszcza w kontekście jego wytrzymałości oraz efektywnej osteointegracji, czyli procesu łączenia się implantu z kością, jak i wsparcie ze strony producentów.

Implanty zębowe różnią się między sobą również rozmiarami struktur. Standardowe średnice wahają się od 3,0 do 6,0 mm. Rozmiar implantu zależy od miejsca, w którym ma on zostać osadzony – węższe implanty stosuje się w przedniej części jamy ustnej, natomiast szersze służą do odbudowy zębów trzonowych i przedtrzonowych. Implanty mają również różne kształty, więc dostosowuje się je do indywidualnych potrzeb anatomicznych Pacjenta.

 

Zalety Implantów Stomatologicznych

Implanty zębowe charakteryzują się stabilnością i trwałością przywracając przy tym naturalne piękno uśmiechu. Dzięki swojemu dyskretnemu umiejscowieniu tuż pod linią dziąseł, są one  niewidoczne, a osadzone na nich korony perfekcyjnie odtwarzają wygląd i funkcję naturalnego uzębienia.

Korzyści z wyboru implantów zębowych w naszej klinice w Rzeszowie to:

 • Zastosowanie innowacyjnej technologii MGuide: Jest to zaawansowany system planowania i wykonywania zabiegów implantacji, który gwarantuje maksymalną precyzję i bezpieczeństwo. Technologia MGuide umożliwia nam również precyzyjne określenie położenia implantu.
 • Trwałe i estetycznie rozwiązanie dla brakujących zębów: Nasze prace protetyczne na implantach oferują długotrwałe, wyglądające naturalnie rozwiązanie, przywracając uśmiech i funkcjonalność brakujących zębów.


Dodatkowo, nasza klinika wyróżnia się dzięki:
• Nowoczesnemu gabinetowi: Nasza placówka wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt, który zapewnia komfortowe i bezpieczne warunki do wykonywania wszystkich procedur stomatologicznych.
• Kompleksowemu podejściu do leczenia: Oferujemy szeroki zakres usług, od diagnostyki po zakończenie procesu leczenia, zapewniając tym samym kompleksową opiekę stomatologiczną w jednym miejscu.
• Wykwalifikowanemu zespołowi specjalistów: Nasz zespół składa się z doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych lekarzy stomatologów, którzy ciągle podnoszą swoje kwalifikacje, aby leczenie odbywało się na najwyższym poziomie.

 

Przeciwskazania Do Wstawienia Implantów Rzeszów

Implantacja zębów, choć jest procedurą powszechnie stosowaną i skuteczną, może nie być odpowiednia dla wszystkich Pacjentów. Istnieją pewne przeciwwskazania zdrowotne, które mogą wpływać na decyzję o podjęciu zabiegu wszczepienia implantów. Wszelkie przeciwwskazania do zabiegu implantacji dzielą się zasadniczo na dwie grupy: przeciwskazania ogólne bezwzględne i względne. 

Przeciwwskazania bezwzględne obejmują czynne choroby nowotworowe, okres po chorobie nowotworowej, choroby, które wyniszczają organizm- w tym AIDS, alkoholizm, uzależnienie od narkotyków, osteoporozę (zwłaszcza leczoną z zastosowaniem bisfosfonianów).

Przeciwskazania względne to choroby metaboliczne (np. cukrzyca), wszelkiego rodzaju alergie, choroby układu krążenia, zaawansowana parodontoza, stany zapalne przyzębia i błony śluzowej, choroby nerek i układu oddechowego, schorzenia endokrynologiczne, choroby reumatyczne oraz reumatoidalne zapalenie stawów.

Wszczepienie implantów nie może zostać przeprowadzone także u kobiet w ciąży oraz u pacjentów poniżej 21 roku życia, przez wzgląd na ciągły proces rozwoju kości twarzoczaszki. 

Podeszły wiek nie jest przeciwwskazaniem do wszczepienia implantów natomiast bardziej istotne jest ogólny stan zdrowia Pacjenta. Problem braku zębów zazwyczaj dotyczy właśnie ludzi starszych i to dla nich przede wszystkim implanty stomatologiczne stanowią rozwiązanie, które pozwala na komfortowe życie. Warunkiem koniecznym jest, aby ewentualne choroby układowe, takie jak np. nadciśnienie czy cukrzyca, były uregulowane. W każdym przypadku decyzja o wszczepieniu implantów zostaje podjęta przez lekarza po dokładnej analizie stanu zdrowia Pacjenta.

 

Implanty w Jeden Dzień- Czy Są Dla Każdego?

Implanty w jeden dzień jest to procedura zarezerwowana do wykonania prac pełnołukowych. W naszej klinice zabieg ten zawsze poprzedzony jest wcześniejszym precyzyjnym planowaniem i przygotowaniem szablonów MGuide. Ta innowacyjna metoda pozwala na osadzenie implantów i tymczasowych mostów w ciągu jednego dnia. Jest to idealne wyjście dla ceniących swój czas Pacjentów, którzy oczekują szybkich efektów leczenia.

 

 

Zabieg Wszczepienia Implantu Rzeszów. Technologia Mguide

Pierwszym krokiem w leczeniu implantologicznym jest konsultacja z doświadczonym implantologiem. W trakcie tej wizyty lekarz przeprowadza szczegółową ocenę stanu jamy ustnej Pacjenta oraz analizuje wyniki badania CBCT, czyli stożkowej tomografii komputerowej. Tomografia komputerowa pozwala ocenić szerokość i wysokość wyrostka zębodołowego, co jest niezbędne do wprowadzenia implantu w odpowiedniej pozycji. U osób, które straciły zęby dużo wcześniej lub u osób starszych ilość kości może okazać się niewystarczająca do przeprowadzenia zabiegu. W takim przypadku niezbędny jest zabieg regeneracji kości lub podniesienie dna zatoki szczękowej. Wszystkie niezbędne badania w Eurodent Stomatologia Rzeszów zostają wykonane kompleksowo na miejscu. 

Po analizie wykonanych badań i stanu zdrowia Pacjenta, stomatolog opracowuje indywidualny plan leczenia implantologicznego. Plan ten uwzględnia wszelkie szczegóły, takie jak umiejscowienie implantu lub implantów potrzebnych do odbudowy, ewentualne zabiegi dodatkowe, szacunkowy czas leczenia oraz jego wycenę.

Po akceptacji planu leczenia oraz podpisaniu zgody implantologicznej przez Pacjenta przystępujemy do zabiegu implantologicznego, który jest przeprowadzany bezboleśnie w znieczuleniu miejscowym. Wykorzystujemy do tego innowacyjną technologię MGuide, która pozwala na precyzyjne umieszczanie implantów za pomocą szablonu implantologicznego, bez konieczności wykonania klasycznego cięcia. Dzięki szablonom MGuide, nasi Pacjenci zyskują skrócony czas zabiegu, mniejszy dyskomfort w czasie zabiegu, szybszą rekonwalescencję, brak obrzęku pozabiegowego.  Po wprowadzeniu implantu, jeżeli stabilizacja implantu jest zadowalająca przykręcamy śrubę gojącą. Od tej chwili rozpoczyna się gojenie tkanki kostnej wokół implantu, czyli osteointegracja, której czas zazwyczaj wynosi około 4-6 miesięcy.

 

Okres Po Zabiegu Implantacji

Po wszczepieniu implantu Pacjent może wymagać krótkiego okresu rekonwalescencji. W tym okresie istotne jest, aby świadomie przestrzegać zaleceń przekazanych przez naszego lekarza. Najważniejsze z nich to: unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego i aktywności sportowej (do kilku dni po zabiegu), regularne przyjmowanie leków (zgodnie z zaleceniami stomatologa) oraz stosowanie zaleceń dotyczących wzmożonej higieny jamy ustnej. Zaleca się także ograniczenie lub całkowite zaprzestanie palenia tytoniu i spożywania alkoholu.

 

Etap Protetyczny w Leczeniu Implantologicznym

Końcowym etapem leczenia implantologicznego jest wykonanie odbudowy protetycznej. Rozpoczyna się on zwykle 4-6 miesięcy po zabiegu wszczepienia implantu. W tym okresie Pacjent odbywa serię 3-4 wizyt, w czasie od 2 do 3 tygodni. W trakcie tego etapu leczenia wykonuje się korony, mosty lub protezy wsparte na implantach.

W naszym gabinecie stomatologicznym oferujemy najwyższej jakości korony na implantach wykonane z pełnokonturowego cerkonu z wykorzystaniem zaawansowanej technologii CAD-CAM. Cerkon pełnokonturowy jest ceniony za swoje doskonałe właściwości estetyczne i wytrzymałość. Dodatkowo dzięki zastosowaniu techniki cut-back (licowanie powierzchni przedsionkowej ceramiką), nasze korony cechują się szczególnie realistycznym wyglądem, imitującym naturalną strukturę i połysk zębów.

Mosty cerkonowe również doskonale imitują naturalne zęby pod względem wyglądu i koloru. Dzięki temu, Pacjenci mogą cieszyć się pięknym uśmiechem, który wygląda naturalnie. Mosty to doskonałe rozwiązanie dla osób, które poszukują najwyższego standardu.

Proteza całkowita na implantach to innowacyjne rozwiązanie dla osób, które straciły wszystkie zęby w jamie ustnej. Jest to szczególnie ważne dla Pacjentów, którzy doświadczają problemów z funkcją żucia, mówienia czy zachowaniem estetyki uśmiechu. Proteza całkowita na implantach oferuje im szansę na odzyskanie pełnej sprawności jamy ustnej i pięknego uśmiechu.

Proteza na implantach na Belce Doldera to zaawansowane rozwiązanie w dziedzinie implantologii stomatologicznej, które zapewnia wyjątkową stabilność protezy. Belka Doldera składa się z metalowej lub ceramicznej belki, która jest mocowana do implantów zębowych umieszczonych w kości szczęki lub żuchwy. To solidna podstawa, na którą zakłada się protezę. Belka ta zapewnia znacznie większą stabilność niż tradycyjne protezy.

 

Technologia MGuide w Eurodent Stomatologia Rzeszów

W naszej praktyce stomatologicznej w Rzeszowie wykorzystujemy innowacyjną technologię MGuide, która rewolucjonizuje proces implantacji zębów. To zaawansowana technologia, która pozwala na precyzyjne umieszczanie implantów w kości szczęki lub żuchwy za pomocą szablonu implantologicznego bez konieczności wykonania klasycznego cięcia. Technologia MGuide, stosowana również w procedurze „implanty w jeden dzień”, umożliwia dokładne zaplanowanie i przewidywanie każdego etapu zabiegu implantacji.


Dzięki MGuide, nasi Pacjenci otrzymują następujące korzyści:
• znacznie skrócony czas zabiegu oraz mniejszy dyskomfort dla Pacjenta,
• zabiegi są mniej inwazyjne, co oznacza szybszą rekonwalescencję,
• brak obrzęku pozabiegowego,
• maksymalna precyzja w umieszczaniu implantów,
• zwiększone bezpieczeństwo i komfort Pacjenta, dzięki dokładnemu planowaniu i wykonaniu zabiegu.

Eurodent Stomatologia Rzeszów to nie tylko implanty. W naszej klinice oferujemy kompleksowe leczenie stomatologiczne – od profilaktyki, przez leczenie zachowawcze, endodoncje mikroskopową, ortodoncję, aż po chirurgię stomatologiczną, protetykę i implantologię. Nasz zespół to specjaliści z różnych dziedzin stomatologii, co pozwala na holistyczne podejście do potrzeb każdego Pacjenta.

 

Implanty Rzeszów: Poznaj korzyści z leczenia w Eurodent Stomatologia Rzeszów

Leczenie implantologiczne może być kosztowne, ale oferuje wiele korzyści takich jak przywrócenie pełnej funkcji zgryzu i piękny uśmiech. Nasza klinika dzięki technologii MGuide oraz nowoczesnym gabinetom, może zapewnić precyzyjne i komfortowe leczenie, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego Pacjenta. Należy pamiętać, że zdrowie jamy ustnej jest niezwykle ważne, dlatego inwestycja w implanty zębowe może być kluczowa dla Twojego komfortu i pewności siebie. Inwestycja w implanty zębowe to krok w stronę lepszego samopoczucia i jakości życia.

 

 

 

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Czas trwania leczenia implantologicznego może wahać się od 4 do 6 miesięcy w zależności od miejsca implantacji. Zazwyczaj, proces integracji implantu z kością przebiega szybciej w przypadku żuchwy, ze względu na jej gęstą strukturę kostną. W przypadku szczęki, gdzie tkanka kostna jest mniej gęsta, czas potrzebny na pełną integrację implantu może być dłuższy. Zapewnienie odpowiedniego czasu na zintegrowanie się implantu z kością jest niezbędne, aby osiągnąć trwały efekt leczenia.

Implanty zębowe prezentują szereg znaczących korzyści w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań protetycznych, takich jak mosty, co przyczynia się do ich rosnącej popularności jako metody wyboru w odbudowie brakujących zębów. Główna zaleta implantów w porównaniu do mostów, to brak konieczności szlifowania sąsiednich, zdrowych zębów. Implanty pomagają także w zachowaniu naturalnej struktury kości szczęki, ponieważ stymulują kość tak, jak naturalne korzenie zębów. Są one także rozwiązaniem długoterminowym. Choć mosty również mogą służyć przez wiele lat, żywotność zębów filarowych jest zazwyczaj krótsza niż implantów.  W konsekwencji po utracie zębów filarowych konieczne będzie uzupełnienie braków zębowych o większym zakresie. Implanty zapewniają wygląd, uczucie i funkcjonalność zbliżone do naturalnych zębów.

Implanty dentystyczne są wszechstronnym rozwiązaniem, które można stosować w przypadku braku jednego zęba, kilku zębów, a nawet całkowitej utraty uzębienia. Na implantach stomatologicznych można odbudować pojedynczy ząb, osadzić most, pełnołukową pracę protetyczną lub zamocować ruchomą protezę. W przypadku protezy wystarczy zaledwie kilka implantów. Prace wykonane na implantach gwarantują komfort użytkowania i wygodę oraz estetykę, ponieważ nie można ich odróżnić od zębów własnych Pacjenta, który dodatkowo może cieszyć się taką samą sprawnością jedzenia i żucia, jak przy zębach własnych. Od lat z powodzeniem wykonujemy leczenie implantologiczne w różnych przypadkach tych prostszych jak i tych bardzo skomplikowanych.     

 

Tak, implanty zębowe są nowoczesnym i skutecznym rozwiązaniem mającym na celu zastąpienie brakujących zębów. Implanty doskonale imitują naturalne zęby pod względem  funkcjonalności i wyglądu.

Zabieg ten jest często mylnie kojarzony z bólem i wieloma niedogodnościami, jednak wszczepianie implantów jest praktycznie bezbolesnym doświadczeniem, ponieważ Pacjent jest skutecznie znieczulony. Po zabiegu implantacji zazwyczaj nie występują żadne dolegliwości bólowe, z którymi nie poradziłyby sobie zwykłe środki przeciwbólowe bez recepty.

W Eurodent Stomatologia Rzeszów wykonujemy implantację w jeden dzień w szczęce i żuchwie. W przypadku pojedynczych braków zębowych lub braku kilku zębów zazwyczaj jest to możliwe. Natomiast w przypadku bardzo złożonych prac na wielu implantach staramy się o przynajmniej jeden dzień odstępu przez wzgląd na bezpieczeństwo Pacjenta związane z podaniem dużej dawki znieczulenia w krótkim przedziale czasu.

Cena implantów zębowych zależy od szeregu istotnych czynników, takich jak miejsce implantacji, rodzaj implantów, zastosowane technologie w procesie leczenia, a także od konieczność przeprowadzenia dodatkowych procedur, czy wybrany rodzaj uzupełnienia protetycznego. W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących kosztów planowanego leczenia, zachęcamy do umówienia się na specjalistyczną konsultację implantologiczną. Podczas tej wizyty zostanie wykonana tomografia komputerowa, która pozwoli na dokładną ocenę stanu zdrowia jamy ustnej. Dzięki temu specjalista będzie mógł opracować indywidualny plan leczenia. Więcej o kosztach związanych z implantami znajdziecie w artykule na naszym blogu, link –  https://eurodent.net.pl/implanty-rzeszow-cennik-koszt-leczenia-implantologicznego-w-rzeszowie-wartosc/

Narodowy Fundusz Zdrowia nie finansuje leczenia implantologicznego.

Cena implantów zębowych zależy od szeregu istotnych czynników, takich jak miejsce implantacji, rodzaj implantów, zastosowane technologie w procesie leczenia, a także od konieczność przeprowadzenia dodatkowych procedur, czy wybrany rodzaj uzupełnienia protetycznego. W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących kosztów planowanego leczenia, zachęcamy do umówienia się na specjalistyczną konsultację implantologiczną. Podczas tej wizyty zostanie wykonana tomografia komputerowa, która pozwoli na dokładną ocenę stanu zdrowia jamy ustnej. Dzięki temu specjalista będzie mógł opracować indywidualny plan leczenia. Więcej o kosztach związanych z implantami znajdziecie w artykule na naszym blogu, link –  https://eurodent.net.pl/implanty-rzeszow-cennik-koszt-leczenia-implantologicznego-w-rzeszowie-wartosc/

Leczenie implantologiczne w Eurodent Stomatologia Rzeszów składa się z dwóch etapów: chirurgicznego i protetycznego. Pierwszy z nich, etap chirurgiczny, polega na wprowadzeniu implantu i wiąże się z kosztem 3400-3700 zł. Etap protetyczny, obejmuje osadzenie korony na implancie, z kosztami w przedziale 3300-4000 zł. Dodatkowo, oferujemy opcję implantacji natychmiastowej, która gwarantuje Pacjentowi szereg korzyści. Oprócz znacznego skrócenia całkowitego czasu leczenia, implantacja natychmiastowa przyczynia się do lepszego zachowania struktury kostnej, zapewnia natychmiastowe efekty estetyczne (dzięki umieszczeniu tymczasowej korony już w dniu zabiegu), minimalizuje liczbę potrzebnych interwencji chirurgicznych oraz poprawia profil wyłaniania. Te zalety przekładają się nie tylko na szybszy powrót do codziennych obowiązków ale również na zwiększony komfort psychiczny Pacjenta. Koszt implantacji natychmiastowej to 5000-6000 zł.

Szablony chirurgiczne Mguide są to ultraprecyzyjne prowadnice do wszczepiania implantów poprzez dziąsła bez konieczności cięcia. Oznacza to, że dzięki zastosowaniu szablonów możliwe jest precyzyjne, nawigowane umieszczenie implantu we wcześniej zaplanowanej lokalizacji bez konieczności odsłonięcia kości. Zapewnia to nie tylko bezbolesny przebieg zabiegu ale także precyzyjne umiejscowienie implantu, skrócenie czasu trwania procedury oraz przede wszystkim zapewnia Pacjentom wyjątkowy komfort.

Konsultacja stomatologiczna jest to wizyta obejmująca rozmowę z Pacjentem dotyczącą problemu z jakim się zgłosił, badanie wewnątrzustne oraz wykonanie i omówienie zdjęć radiologicznych. Po takiej wizycie Pacjent będzie znał wstępny koszt i etapy leczenia oraz procedury jakie im towarzyszą. Bez względu na rodzaj konsultacji – implantologiczna, ortodontyczna, protetyczna czy zachowawcza, pierwszym krokiem jest poznanie oczekiwań Pacjenta, jego problemów, przeprowadzenie kompleksowej diagnostyki, a następnie zaplanowanie indywidulanego planu leczenia. Konsultacja odgrywa zatem kluczową rolę w planowaniu skutecznego i kompleksowego procesu leczenia stomatologicznego.

Procedura ta jest możliwa u większości Pacjentów, jednak w praktyce mogą wystąpić takie warunki, w których niezbędne jest nadbudowanie kości. W takim przypadku korzystamy z szablonów Mguide do pozycjonowania implantów, a sam zabieg odbywa się metodą klasyczną.

Komputerowe projektowanie szablonu chirurgicznego to nic innego jak wsteczne planowanie procesu leczenia. Do jego wykonania jest potrzebne aktualne badanie CBCT oraz skany Pacjenta czyli tzw. wyciski cyfrowe. Najpierw w oprogramowaniu 3D planujemy, gdzie będą umieszczone korony zębów i w jakich warunkach zgryzowych. Następnie precyzyjnie określamy pozycję implantów, aby były one jak najbardziej korzystne pod względem protetycznym w stosunku do zaplanowanych koron. Chociaż implantacja z ręki może osiągnąć podobny efekt, to jednak trudno jest dorównać precyzji, jaką oferują szablony Mguide. Dlatego w celu osiągnięcia perfekcyjnej pozycji koron na implantach projektujemy pozycję implantów w oprogramowaniu 3D, generujemy plik i produkujemy szablon Mguide. W trakcie zabiegu implantacji z użyciem szablonu Mguide możemy precyzyjnie wprowadzić implant w zaplanowaną pozycję.

Wykonanie tomografii komputerowej jest absolutnie niezbędnym warunkiem przed każdym zabiegiem implantologicznym, nawet w przypadku pojedynczego implantu. Tomografia komputerowa dostarcza kompleksowego obrazu struktury kostnej, umożliwiając precyzyjne zobrazowanie jej wysokości, szerokości i głębokości. Te informacje są kluczowe do właściwego zaplanowania i przeprowadzenia zabiegu implantologicznego. W większości przypadków tomografia komputerowa jest wykonywana podczas wizyty konsultacyjnej, co pozwala ocenić warunki kostne Pacjenta oraz zaplanować zabieg.

Zabiegi implantologiczne w naszej klinice są przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym. Znieczulenie miejscowe nie różni się w żaden sposób od tego, które jest stosowane podczas usuwania zęba, leczenia zachowawczego czy endodontycznego. Jedyną istotną różnicą jest bardziej rozległy obszar, który należy znieczulić. Po około dwóch godzinach od zakończenia procedury Pacjent odzyskuje pełne czucie w jamie ustnej. 

Wszczepienie implantów bez cięcia wygląda podobnie jak przy klasycznej implantacji z tym, że nie wykonuje się cięcia chirurgicznego. W tej procedurze po założeniu szablonu Mguide na czas implantacji używa się specjalnego wiertła, które delikatnie usuwa fragment śluzówki dziąsłowej tylko w obszarze, gdzie ma być umieszczony implant. Za pomocą dedykowanych narzędzi implantologicznych dokładnie przygotowuje się miejsce implantacji, a następnie wprowadza się implant w precyzyjnie zaplanowaną wcześniej pozycję.

W przypadku pojedynczych braków zębowych, leczenie implantologiczne zwykle trwa od 4 do 6 miesięcy, w zależności czy jest to żuchwa, czy szczęka. W bardziej złożonych przypadkach, ten okres może się wydłużyć. Jeżeli konieczny jest zabieg augmentacji, czyli nadbudowy kości czas leczenia może potrwać nawet od 12-24 miesięcy.

Wprowadzenie implantu jest praktycznie bezbolesnym zabiegiem, ponieważ Pacjent jest znieczulony. Często Pacjenci wyrażają zdziwienie, gdy dowiadują się, że zabieg został już zakończony. Po zabiegu implantacji zazwyczaj nie występują dolegliwości bólowe. W przypadku gdyby jednak wystąpił ból, stosuje się leki przeciwbólowe, które skutecznie niwelują to uczucie.

Implanty stosujemy w przypadku braku jednego lub większej ilości zębów. Należy zdawać sobie sprawę, jak kluczowe jest uzupełnienie braków zębowych, ponieważ zaniedbanie tego kroku może prowadzić do przemieszczenia sąsiednich zębów, zmieniając ich położenie, a także do wysunięcia zębów przeciwstawnych, tzw. objawu Godona. To z kolei może generować zaburzenia w zwarciu oraz utrudnić przeprowadzenie ewentualnego zabiegu w przyszłości. Dlatego tak istotne jest, aby po utracie zęba jak najszybciej skonsultować się z lekarzem specjalizującym się w implantologii. Jeżeli Pacjent ma już usuniętego zęba przeprowadzenie implantacji  zaleca się możliwie najszybciej, zazwyczaj w okresie od 2 do 4 miesięcy. Warto podkreślić, że konsultacja implantologiczna powinna się odbyć jeszcze przed usunięciem zęba. W większości przypadków implantację można przeprowadzić natychmiastowo po ekstrakcji zęba na tej samej wizycie. Daje to najlepsze efekty lecznicze.

Śruby gojące są zawsze stosowane w implantologii, gdyż są nieodzownym elementem leczenia. Przy implantach z użyciem szablonów Mguide śruby gojące są z reguły przykręcane od razu do implantu na etapie chirurgicznym, co skraca czas leczenia o dwie wizyty. Jeżeli jest to metoda klasyczna, bądź z jakichś powodów nie możemy przykręcić tej śruby gojącej, jest ona przykręcona na etapie protetycznym po 4 bądź 6 miesiącach od wszczepienia implantu. Następnie na etapie protetycznym odkręcając śrubę gojącą, uzyskujemy w pełni zagojone dziąsło i odsłonięty implant. Wtedy możemy przystąpić do procesu pobrania wycisków cyfrowych, które posłużą do wykonania pracy protetycznej.

Bez wątpienia, implanty stomatologiczne stanowią skuteczną alternatywę w przypadku utraty własnych zębów. Implanty doskonale odtwarzają funkcje zębów własnych.

W przypadku klasycznej metody zabieg wszczepienia implantu trwa ok 1h. 

W przypadku implantacji z użyciem szablonu MGuide ten czas ulega skróceniu o połowę.

Nie ma konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu implantacji. Niemniej jednak, należy zastosować się do kilku zaleceń, które mogą przyczynić się do bezproblemowego przebiegu zabiegu oraz skrócenia okresu rekonwalescencji. Dzień przed planowanym wszczepieniem implantów, zalecamy aby powstrzymać się od spożycia alkoholu. Ponadto sugerujemy, aby nie przychodzić na czczo – najlepiej spożyć lekki posiłek na kilka godzin przed planowanym zabiegiem. Warto także pamiętać, aby w dniu zabiegu być w pełni zdrowym, ponieważ obecność infekcji czy przeziębienia może wpłynąć na powodzenie procedury.

Jak najbardziej implantację w szczęce i żuchwie w jeden dzień można wykonać. Jeżeli są to pojedyncze braki zębowe albo zaplanowany zabieg staramy się wykonywać jeden zabieg i na górze i na dole. Dotyczy to pojedynczych lub mnogich braków zębowych. Natomiast w przypadku bardzo złożonych prac na wielu implantach, staramy się te zabiegi podzielić i zastosować przynajmniej jeden dzień odstępu z uwagi na dość mocne obciążenie Pacjenta dużą dawką znieczulenia podanego w krótkim przedziale czasu.

Podniesienie dna zatoki szczękowej jest konieczne, jeżeli w odcinkach bocznych szczęki mamy niewystarczającą ilość kości. Wykonuje się w takim przypadku podniesienie dna zatoki szczękowej metodą zamkniętą lub otwartą. Przy dużych odbudowach zatok wykonuje się wyłącznie sam zabieg sinus lift, natomiast implanty dopiero po 6-8 miesiącach od zabiegu. Ten czas jest konieczny, aby materiał podany do zatoki przebudował się w kość własną.

Przy nadbudowie kości można korzystać z materiałów takich jak:

 • kość własna pobierana z żuchwy,
 • materiał z banku kości ludzkiej,
 • materiały odzwierzęce,
 • materiały syntetyczne.

Zanik kości po usunięciu zęba, jest zjawiskiem naturalnym, ale jego tempo może znacząco różnić się między różnymi osobami. Implantacja zęba jest możliwa u osób, u których kość zaczęła powoli zanikać, ale zależy to od stopnia ubytku tkanki kostnej oraz innych czynników indywidualnych. Dlatego tak ważne jest, aby implantacja odbywała się natychmiastowo w trakcie usuwania zęba, a jeżeli jest to niemożliwe to jak najszybciej po jego usunięciu (najlepiej od 2 do 6 miesięcy po ekstrakcji).

W naszej ofercie dostępne są dwa rodzaje protez na implantach. Pierwszy z nich jest to proteza akrylowa całkowita o ograniczonym zasięgu na podniebieniu. W żuchwie wygląda zupełnie tak samo jak zwykłe protezy, jednakże jest ona wsparta na 2-4 implantach. Koszt takiej protezy za samą protetykę wynosi od 8500zł do 11100zł. Natomiast w przypadku implantów połączonych ze sobą, tzw. belką Doldera i na to nachodzącą protezą koszt wynosi pomiędzy 14 500zł do 17000zł. Do tego należy doliczyć koszty części chirurgicznej, czyli wszczepiania implantów oraz wykonania szablonu Mguide.

Belka Doldera jest stosowana, gdy warunki u danego Pacjenta nie pozwalają, aby można było wykonać pracę stałą z uwagi na pozycję zębów. Wyjściem z sytuacji w takim przypadku jest proteza wsparta na belce Doldera. Belka jest to nic innego jak struktura utrzymująca tą protezę, która jest w całości przykręcona do wszystkich implantów. Belka Doldera jest wykonywana indywidualnie dla Pacjenta w labolatorium protetycznym uwzględniając dokładne położenie wszczepionych implantów.

Wiek Pacjenta może mieć pewne znaczenie w kontekście zabiegu wszczepienia implantów, ale bardziej istotne jest zdrowie jamy ustnej i ogólna kondycja Pacjenta. Górnej granicy wieku, jeżeli chodzi o zabieg wszczepienia implantów tak naprawdę nie ma. Są Pacjenci, u których implantujemy w wieku powyżej 80 lat. Warunkiem koniecznym jest, aby ewentualne choroby układowe, takie jak np. nadciśnienie czy cukrzyca, były uregulowane. W każdym przypadku decyzja o wszczepieniu implantów zostaje podjęta indywidualnie po dokładnej analizie stanu zdrowia Pacjenta. Nie wykonujemy implantacji u osób poniżej 21 roku życia.

Implantacja zębów, choć jest procedurą powszechnie stosowaną i skuteczną, może nie być odpowiednia dla wszystkich Pacjentów. Istnieją pewne przeciwwskazania zdrowotne, które mogą wpływać na decyzję o podjęciu zabiegu wszczepienia implantów. Przeciwwskazania bezwzględne mogą obejmować: czynne choroby nowotworowe, okres po chorobie nowotworowej oraz przyjmowanie leków z grupy bisfosfonianów. Przeciwskazania względne: nieuregulowana cukrzyca, nieuregulowane nadciśnienie, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

Wiek, w którym można zacząć myśleć o implantologii, może zależeć od wielu czynników, takich jak ogólne zdrowie, rozwój jamy ustnej, utrata zębów oraz indywidualne potrzeby Pacjenta. W przypadku młodzieży, leczenie implantologiczne rozważane jest zazwyczaj w momencie, gdy kość szczęki i żuchwy jest w pełni rozwinięta, co zwykle ma miejsce około 21 roku życia. Poniżej tej granicy wiekowej implantacji nie wykonujemy.

Tak, implant może się nie przyjąć ale zdarza się to niezmiernie rzadko (na poziomie 2% wszystkich implantacji). Implanty z reguły nie przyjmują się u osób obciążonych w wywiadzie chorobami układowymi, gdzie to ryzyko jest po prostu większe. U zdrowych osób praktycznie się to nie zdarza. Należy również zauważyć, że współczesne techniki i materiały stosowane w implantologii znacznie zmniejszyły ryzyko nieprzyjęcia się wszczepu.

Tak, implantacja zęba jest zazwyczaj możliwa u osób, które od wielu lat użytkują protezę ruchomą. Fakt ten może być szczególnie korzystny dla tych Pacjentów, ponieważ wszczepienie implantów może poprawić stabilność protezy, komfort ich użytkowania oraz jakość życia. W przypadku osób korzystających z protez ruchomych przez długi czas, może wystąpić zanik tkanki kostnej w obszarze utraconych zębów. Implanty zapewniają trwałe wsparcie i mogą pomóc w uniknięciu problemów związanych z nieprawidłowym utrzymaniem protezy, jej przesuwaniem się czy trudnościami występującymi przy jedzeniu.

W przypadku pojedynczego braku zębowego, zazwyczaj stosuje się jeden implant zęba i jedną koronę. W przypadku mnogich braków zębowych wprowadza się jeden implant i osadza się na nim most. W przypadku całkowitych braków zębowych, rozwiązaniem są implanty, których liczba zależy od rodzaju planowanej protezy: dla prac ruchomych zazwyczaj wystarczą 4 implanty, natomiast w przypadku prac przykręcanych na stałe zaleca się od 6 do 7 implantów.

W naszej klinice Eurodent Stomatologia Rzeszów preferujemy metodę przykręcania koron do implantów. Jednakże, w niektórych sytuacjach, kiedy przykręcenie korony nie jest możliwe lub niekorzystne estetycznie, decydujemy się na alternatywne rozwiązanie, jakim jest zacementowanie korony do łącznika.

Zastosowanie w implantologii szablonów Mguide pozwala nam na jeszcze większą precyzję i przewidywalność w planowaniu i realizacji leczenia. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanego oprogramowania 3D do planowania pozycji implantów, możemy z góry określić najlepsze położenie przyszłych koron. Ta metoda gwarantuje, że korony mogą być zawsze precyzyjnie przykręcane, co znacząco wpływa na końcowy wynik leczenia.

Wykorzystując technologię CAD/CAM, nasze korony na implancie są projektowane i wykonywane z cerkonu pełnokonturowego w technologii „cut back”. Technologia ,,cut back’’ jest stosowana głównie w rekonstrukcjach zębów przednich, gdzie pełnokonturowe uzupełnienie jest celowo zmniejszane od strony licowej. To połączenie technologiczne nie tylko nie zmniejsza wytrzymałości strukturalnej protetyki, ale także pozwala na osiągnięcie wyjątkowych efektów estetycznych dzięki możliwości warstwowania ceramiki. W związku z tym każde uzupełnienie protetyczne może być precyzyjnie dopasowane do indywidualnych potrzeb Pacjenta, zapewniając naturalny wygląd, barwę, teksturę i kształt zębów.

W przypadku implantacji klasycznej koszt implantu na dzień dzisiejszy wynosi 3300zł. Może pojawić się także dodatkowy koszt w przypadku braku wystarczającej grubości wyrostka kostnego, gdy jest potrzebna nadbudowa kości. Koszty są ustalane według dodatkowych procedur jakich wymaga dany zabieg. Szczegółowe informacje dotyczące kosztów są przekazywane Pacjentom po konsultacji implantologicznej.

Implantacja natychmiastowa to procedura, w której implant jest natychmiastowo wszczepiany w miejsce usuniętego zęba. Oznacza to, że po usunięciu zęba, jeśli warunki na to pozwalają, od razu przystępujemy do implantacji. W trakcie tego zabiegu przeprowadza się augmentację przestrzeni między implantem, a wyrostkiem kostnym, a następnie zakładana jest śruba gojąca lub korona tymczasowa. Jest to najlepszy rodzaj implantacji ze względu na minimalną resorpcję kości po usuniętym zębie.

Plan leczenia jest ustalany po wizycie konsultacyjnej. Decyzja o usunięciu zęba przed implantacją (i odczekaniu 4 miesięcy) czy wykonaniu implantacji natychmiastowej zależy od kwalifikacji Pacjenta do zabiegu po badaniu na wizycie konsultacyjnej.

W przypadku niewielkiego ubytku kości istnieje możliwość wszczepienia implantu, choć konieczna jest augmentacja, czyli nadbudowa kości. W takich przypadkach mogą pojawić się dodatkowe koszty związane z przeprowadzeniem tego rodzaju zabiegu.

Zazwyczaj podczas zabiegów implantacyjnych nie występują duże wibracje. W sporadycznych przypadkach, gdy konieczne jest użycie specjalnych wierteł zagęszczających kość, mogą pojawić się większe wibracje. Jednakże nawet w tym przypadku nie powinno to u Pacjentów wywoływać dyskomfortu.

W sytuacji zaniku wyrostków, co zdarza się często w tym wieku, protezy wsparte na implantach stają się jednym z najbardziej uzasadnionych wyborów do uzupełnienia braków zębowych. W praktyce oznacza to, że wprowadza się 4 implanty z użyciem szablonu Mguide, do których przykręca się elementy retencyjne dla przyszłej protezy. Gwarantuje to stabilne utrzymanie pracy protetycznej, zapewniając Pacjentowi komfort oraz funkcjonalność zbliżoną do naturalnego uzębienia.

W przypadku braków całkowitych w szczęce i żuchwie, optymalnym rozwiązaniem jest wprowadzenie 4 implantów. Jeśli występują duże zaniki wyrostków kostnych, akceptowalną alternatywą jest praca na 3 lub nawet 2 implantach. Protezy wsparte na mniejszej ilości implantów są traktowane jako prace podtrzymujące, co oznacza, że choć ich funkcjonalność jest ograniczona, to jednak znacznie lepsza niż w przypadku protezy całkowitej bez implantów. W szczególności protezy dolne, które bez implantów mają tendencję do słabego utrzymania w ustach, mogą znacznie lepiej spełniać swoją funkcję, gdy są wsparte nawet dwoma implantami.

W przypadku zabiegu klasyczną metodą, obejmującego wszczepienie pojedynczego implantu, zazwyczaj obrzęk praktycznie nie występuje. Jednak przy złożonych i bardziej skomplikowanych implantacjach, zwłaszcza przy zabiegach z augmentacjami – opuchlizna jest normalnym objawem. W przypadku podniesienia dna zatoki szczękowej o dużym zakresie, obecność obrzęku występuje zawsze, ale nie towarzyszy temu uczucie bólu. Natomiast w przypadku implantacji z zastosowaniem szablonu Mguide, prowadzonej przezśluzówkowo opuchlizna i ból nie występują. Często Pacjent nie zdaje sobie nawet sprawy, że zabieg został wykonany, co stanowi dodatkową zaletę tej metody.

Planowane zabiegi implantacji, zwłaszcza pojedyncze bez augmentacji kości lub przy użyciu szablonów implantologicznych, zazwyczaj nie wymagają wystawienia zwolnienia lekarskiego do pracy. W przypadku prostych procedur, Pacjenci często mogą wrócić do pracy tego samego dnia. W sytuacji bardziej skomplikowanych zabiegów, takich jak augmentacja kości opuchlizna może utrzymywać się przez 2-3 dni. W takim przypadku Pacjent może rozważyć skorzystanie ze zwolnienia lekarskiego. Zwłaszcza w zawodach wymagających kontaktu z ludźmi lub intensywnego używania głosu, zaleca się rozważenie 2-3 dniowego urlopu lub zwolnienia, aby umożliwić pełne zregenerowanie po zabiegu. Warto jednak podkreślić, że opuchlizna jest naturalną reakcją organizmu na tego rodzaju interwencje chirurgiczne i nie zawsze łączy się ona z uczuciem bólu.

W sytuacji, gdy Pacjent cierpi na ostrą postać paradontozy z występującymi objawami ropnymi, plan leczenia implantologicznego wymaga odroczenia. Najpierw należy zająć się przyczyną problemu, co obejmuje usunięcie dotkniętych chorobą zębów oraz zapewnienie odpowiedniego czasu- około 4 miesięcy, na wygojenie się wyrostka. Po tym okresie, konieczne jest wykonanie badania CBCT, aby dokładnie ocenić stan kości i móc zaplanować implantację.
W przypadku przewlekłej paradontozy, gdy sytuacja jest ustabilizowana, możliwe jest usunięcie zębów dotkniętych schorzeniem, a następnie wykonanie implantacji.

W okresie ciąży nie przeprowadzamy zabiegów wszczepiania implantów. Uważamy, że implantację można przełożyć do czasu po rozwiązaniu ciąży. Natomiast w okresie karmienia piersią przeprowadzamy takie zabiegi, natomiast istnieją pewne wytyczne, które matka karmiąca musi spełnić, aby było to możliwe. W przypadku pojedynczych implantów nie ma żadnych przeciwwskazań, jednak przy bardziej skomplikowanych pracach, zwłaszcza przy licznych implantacjach, preferujemy odroczenie zabiegu do zakończenia okresu karmienia piersią.

Sytuacje, w których implant nie przyjmuje się, są wyjątkowo rzadkie. Jednakże w przypadku niepowodzenia, gdy warunki są nadal korzystne, podejmujemy ponowną próbę implantacji. Jeśli warunki nie są odpowiednie, rozważa się alternatywne rozwiązania protetyczne.

W naszej klinice unikamy łączenia implantów z zębami naturalnymi ze względu na różnice w ich ruchomości. Ząb posiada swoją naturalną ruchomość oraz ozębną, podczas gdy implant jest sztywny i pozbawiony tej cechy. Takie połączenia czasami prowadzą do utajonych problemów, związanych z odcementowaniem się korony protetycznej, co może zostać niezauważone przez Pacjenta. W związku z tym unikamy tego typu rozwiązań.

Po prostych zabiegach implantacyjnych zalecamy tydzień relatywnego spokoju. Oczywiście spacery są dozwolone, ale aktywność sportowa, bieganie czy pływanie powinny być odłożone na późniejszy czas. Naszym celem jest jak najszybsze wygojenie rany, co umożliwi usunięcie szwów, a następnie bezpieczny powrót do aktywności fizycznej. W przypadku bardziej zaawansowanych zabiegów, takich jak podnoszenie dna zatoki, zalecamy aby okres bez aktywności fizycznej, korzystania z sauny, siłowni czy basenu wynosił co najmniej 4 tygodnie.

Rezonans magnetyczny nie stanowi przeciwwskazania dla osób posiadających implanty. Należy jednak o tym fakcie poinformować personel medyczny przed badaniem. Jedynym potencjalnym efektem ubocznym może być niewielkie zafałszowanie obrazu w rzucie implantów. Rezonans magnetyczny głowy z implantami nie wpływa jednak na istotę badania.

Odczekanie po usunięciu zęba przed wszczepieniem implantu zależy od wielu czynników, takich jak warunki tkanki kostnej, obecność stanu zapalnego czy ewentualne potrzeby augmentacyjne. W większości przypadków jednak implantację odracza się od 2 do 4 miesięcy po usunięciu zęba.

Implantacja jest możliwa u osób z dentofobią. Jednakże, zanim przystąpimy do samego zabiegu, preferujemy współpracę z Pacjentem, aby pomóc mu przezwyciężyć lęk przed leczeniem stomatologicznym. Chcemy, aby Pacjent stopniowo zaczął czuć się bardziej komfortowo, zanim przystąpimy do bardziej zaawansowanych procedur implantologicznych. Warto zauważyć, że sam zabieg implantacji nie jest tak bolesny, jak często się go opisuje. Dla Pacjentów z dentofobią oferujemy również opcję sedacji wziewnej podtlenkiem azotu, co dodatkowo zwiększa komfort podczas zabiegu.

W przypadku Pacjentów z odruchem wymiotnym, implantacja nie jest wykluczona, ale wymaga pełnego zaufania ze strony Pacjenta. Dysponujemy różnymi metodami, aby zniwelować lub wyeliminować odruch wymiotny. Wykorzystujemy do tego sedację wziewną, laser lub znieczulenie śluzówki gardła, aby przebieg zabiegu nie wywoływał u Pacjenta nadmiernego stresu lub nerwowych reakcji.

W celu wykonania szablonu Mguide, niezbędne jest precyzyjne odwzorowanie struktury jamy ustnej Pacjenta. Wykonujemy skan cyfrowy lub klasyczny wycisk, zależnie od warunków panujących w jamie ustnej Pacjenta. Decyzję o wyborze między skanem, a wyciskiem podejmuje lekarz, uwzględniając warunki kliniczne. Wyciski tradycyjne często wykorzystywane są przy bezzębiu w żuchwie, gdzie konieczne jest precyzyjne odwzorowanie całego obszaru protetycznego.

Implantacja w jeden dzień tzw. implantacja all-in-one day jest zaawansowanym procesem, który wymaga starannego i kompleksowego przygotowania. Aby zapewnić najwyższą precyzję i zadowalający efekt, przed przystąpieniem do zabiegu realizujemy serię kroków diagnostycznych, w tym tomografię komputerową, skany i zdjęcia fotograficzne Pacjenta. Niezbędny jest tutaj także zaprojektowanie cyfrowego uśmiechu oraz szablonów MGuide. Dzięki temu wiemy precyzyjnie, jak powinna wyglądać ostateczna praca w ustach Pacjenta, jeszcze zanim rozpocznie się właściwy zabieg.

Sam proces implantacji w jeden dzień obejmuje kilka etapów: ekstrakcję zębów, wszczepienie implantów, augmentację wyrostka kostnego, a następnie natychmiastowe założenie tymczasowej pracy protetycznej na okres 4-6 miesięcy, która jest przykręcana do wszczepionych implantów. Cały proces jest zaprojektowany tak, aby Pacjent mógł cieszyć się funkcjonalnością i estetyką nowego uśmiechu już od pierwszego dnia po zabiegu.

Z osadzeniem protezy wspartej na implantach należy odczekać od 4 do 6 miesięcy, w zależności czy jest to żuchwa czy szczęka. W tym czasie Pacjent korzysta z pracy tymczasowej lub dostosowanej protezy, która spełnia funkcję uzupełnienia, do czasu pełnej integracji implantów z kością.

Zazwyczaj po zabiegu implantacji ból nie występuje, co często zaskakuje Pacjentów. W przypadku ewentualnego dyskomfortu, który może być odczuwany jako rozpieranie kości, zaleca się stosowanie zwykłego paracetamolu. W przypadku silniejszych dolegliwości, lekarz przepisuje mocniejsze środki przeciwbólowe, jednak większość Pacjentów nie zgłasza istotnych dolegliwości bólowych po zabiegu.

Implant zęba to tytanowa śrubka, która jest wszczepiana do kości szczęki lub żuchwy w celu zastąpienia utraconego korzenia zęba. Do niego na późniejszym etapem jest przykręcana korona protetyczna lub elementy retencyjne dla złożonych prac protetycznych.

Na rynku istnieje wiele producentów oferujących implanty, co sprawia, że trudno jednoznacznie określić, który z nich jest najlepszy. Nasze preferencje skierowane są w stronę implantów Premium, ponieważ uważamy, że bezpieczny implant to taki, który jest stabilny w czasie jego użytkowania, posiada szeroki wachlarz rozwiązań protetycznych i jest produkowany przez renomowaną firmę. Kluczowe jest, aby implant zapewniał również długoterminową dostępność komponentów protetycznych, eliminując ryzyko, że Pacjentowi będzie trudno uzyskać niezbędną pomoc w przyszłości. W ten sposób chcemy być pewni, że implant, którego używamy, jest nie tylko technologicznie zaawansowany, ale również wspierany przez stabilnego producenta. Ma znaczenie zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.

System MGuide

To przełomowa technologia pozwalająca na precyzyjne umiejscowienie implantu w kości szczęki lub żuchwy z użyciem szablonów chirurgicznych – bez konieczności cięcia. Znaczenie ma nie tylko osteointegracja implantu, ale także jego właściwe położenie, dlatego wyszliśmy na przeciw oczekiwaniom co do jakości funkcjonalnej i estetycznej prac protetycznych na implantach. Dzięki nawigacji Mguide pozycja implantu oraz odbudowa protetyczna są idealnie zaplanowane. Planowanie leczenia zaczynamy w oprogramowaniu komputerowym, a kończymy wszczepieniem implantów w ustach pacjenta. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ zanim umieścimy implanty, pacjent ma możliwość zobaczenia swojego przyszłego uśmiechu.

Leczenie implantologiczne – dlaczego warto?

 • Zastosowanie implantów nie wymaga szlifowania zębów sąsiednich.

 • Długotrwałe odtworzenie pojedynczych zębów lub całego uzębienia.

 • Zwiększają możliwości spożywania zróżnicowanych pokarmów i zachowują rysy twarzy.

 • Zatrzymują utratę kości i zapobiegają przesuwaniu zębów sąsiednich.

 • Odtwarzają piękno i funkcjonalność naturalnego uśmiechu.

 • Zwiększają pewność siebie i poprawiają samopoczucie.

Umów wizytę

Wypełnij krótki formularz a my zadzwonimy do Ciebie