fbpx

Implantologia

 

Jesteśmy pierwszą placówką w Polsce, która rozpoczęła z wielkim powodzeniem stosowanie zabiegów implantacji nawigowanej z użyciem szablonów Mguide MIS Implants. Jest to przełomowa technologia pozwalająca na precyzyjne umiejscowienie implantu w kości szczęki lub żuchwy z użyciem szablonów chirurgicznych – bez konieczności wykonania klasycznego cięcia dziąsła. Dzięki nawigacji Mguide pozycja implantu oraz odbudowa protetyczna są idealnie zaplanowane. Korzystając z technologii, jaką obecnie dysponujemy (CAD/CAM) – planowanie leczenia zaczynamy w oprogramowaniu komputerowym, a kończymy wszczepieniem implantów w ustach Pacjenta. Dzięki szablonom chirurgicznym Mguide jesteśmy w stanie wykonać pełnołukowe tymczasowe prace protetyczne na implantach tzw. protokół „zęby w jeden dzień”.

Implanty zębowe są to tytanowe śruby, które zostają wszczepione w kość żuchwy lub szczęki. Są to inaczej sztuczne korzenie, do których przykręca się wybrane uzupełnienia protetyczne. Nowoczesne systemy implantologiczne dają nadzieję Pacjentom na niemal nieograniczoną rekonstrukcję brakującego uzębienia.
Decydując się na taką inwestycję warto wybrać bezpieczne i skuteczne rozwiązania renomowanego producenta. Jednym ze światowych liderów tej branży jest koncern
MIS Implant Technologies, z którym współpracują nasi implantolodzy. Nowoczesne implanty MIS produkowane są z wysokiej klasy tytanu, który jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Nie bez powodu implanty MIS uważane są wśród profesjonalistów za produkty klasy Premium.

Jak przebiega proces leczenia implantologicznego w Eurodent Stomatologia?

Na konsultacji implantologicznej zostaje omówiony problem z jakim zgłosił się Pacjent. Następnie zostaje wykonane badanie wewnątrzustne oraz trójwymiarowa tomografia komputerowa CBCT. Wszystkie te czynności pozwalają lekarzowi ocenić warunki do wprowadzenia implantów. Następnie sporządza się wstępny plan leczenia oraz orientacyjny kosztorys.

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych skanerów wewnątrzustnych, dysponujemy najlepszą możliwą technologią do wykonania prac protetycznych. Cyfrowe wyciski to przełom w dokładności koron i mostów wykonanych w technologii CAD-CAM. Stosujemy odbudowy z cerkonu pełnokonturowego licowanego ceramiką dającego wyjątkowy efekt estetyczny oraz biozgodność z tkankami.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Czas trwania leczenia implantologicznego może wahać się od 4 do 6 miesięcy w zależności od miejsca implantacji. Zazwyczaj, proces integracji implantu z kością przebiega szybciej w przypadku żuchwy, ze względu na jej gęstą strukturę kostną. W przypadku szczęki, gdzie tkanka kostna jest mniej gęsta, czas potrzebny na pełną integrację implantu może być dłuższy. Zapewnienie odpowiedniego czasu na zintegrowanie się implantu z kością jest niezbędne, aby osiągnąć trwały efekt leczenia.

Implanty zębowe prezentują szereg znaczących korzyści w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań protetycznych, takich jak mosty, co przyczynia się do ich rosnącej popularności jako metody wyboru w odbudowie brakujących zębów. Główna zaleta implantów w porównaniu do mostów, to brak konieczności szlifowania sąsiednich, zdrowych zębów. Implanty pomagają także w zachowaniu naturalnej struktury kości szczęki, ponieważ stymulują kość tak, jak naturalne korzenie zębów. Są one także rozwiązaniem długoterminowym. Choć mosty również mogą służyć przez wiele lat, żywotność zębów filarowych jest zazwyczaj krótsza niż implantów.  W konsekwencji po utracie zębów filarowych konieczne będzie uzupełnienie braków zębowych o większym zakresie. Implanty zapewniają wygląd, uczucie i funkcjonalność zbliżone do naturalnych zębów.

Implanty dentystyczne są wszechstronnym rozwiązaniem, które można stosować w przypadku braku jednego zęba, kilku zębów, a nawet całkowitej utraty uzębienia. Na implantach stomatologicznych można odbudować pojedynczy ząb, osadzić most, pełnołukową pracę protetyczną lub zamocować ruchomą protezę. W przypadku protezy wystarczy zaledwie kilka implantów. Prace wykonane na implantach gwarantują komfort użytkowania i wygodę oraz estetykę, ponieważ nie można ich odróżnić od zębów własnych Pacjenta, który dodatkowo może cieszyć się taką samą sprawnością jedzenia i żucia, jak przy zębach własnych. Od lat z powodzeniem wykonujemy leczenie implantologiczne w różnych przypadkach tych prostszych jak i tych bardzo skomplikowanych.     

 

Tak, implanty zębowe są nowoczesnym i skutecznym rozwiązaniem mającym na celu zastąpienie brakujących zębów. Implanty doskonale imitują naturalne zęby pod względem  funkcjonalności i wyglądu.

Zabieg ten jest często mylnie kojarzony z bólem i wieloma niedogodnościami, jednak wszczepianie implantów jest praktycznie bezbolesnym doświadczeniem, ponieważ Pacjent jest skutecznie znieczulony. Po zabiegu implantacji zazwyczaj nie występują żadne dolegliwości bólowe, z którymi nie poradziłyby sobie zwykłe środki przeciwbólowe bez recepty.

W Eurodent Stomatologia Rzeszów wykonujemy implantację w jeden dzień w szczęce i żuchwie. W przypadku pojedynczych braków zębowych lub braku kilku zębów zazwyczaj jest to możliwe. Natomiast w przypadku bardzo złożonych prac na wielu implantach staramy się o przynajmniej jeden dzień odstępu przez wzgląd na bezpieczeństwo Pacjenta związane z podaniem dużej dawki znieczulenia w krótkim przedziale czasu.

Cena implantów zębowych zależy od szeregu istotnych czynników, takich jak miejsce implantacji, rodzaj implantów, zastosowane technologie w procesie leczenia, a także od konieczność przeprowadzenia dodatkowych procedur, czy wybrany rodzaj uzupełnienia protetycznego. W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących kosztów planowanego leczenia, zachęcamy do umówienia się na specjalistyczną konsultację implantologiczną. Podczas tej wizyty zostanie wykonana tomografia komputerowa, która pozwoli na dokładną ocenę stanu zdrowia jamy ustnej. Dzięki temu specjalista będzie mógł opracować indywidualny plan leczenia. Więcej o kosztach związanych z implantami znajdziecie w artykule na naszym blogu, link –  https://eurodent.net.pl/implanty-rzeszow-cennik-koszt-leczenia-implantologicznego-w-rzeszowie-wartosc/

Narodowy Fundusz Zdrowia nie finansuje leczenia implantologicznego.

Cena implantów zębowych zależy od szeregu istotnych czynników, takich jak miejsce implantacji, rodzaj implantów, zastosowane technologie w procesie leczenia, a także od konieczność przeprowadzenia dodatkowych procedur, czy wybrany rodzaj uzupełnienia protetycznego. W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących kosztów planowanego leczenia, zachęcamy do umówienia się na specjalistyczną konsultację implantologiczną. Podczas tej wizyty zostanie wykonana tomografia komputerowa, która pozwoli na dokładną ocenę stanu zdrowia jamy ustnej. Dzięki temu specjalista będzie mógł opracować indywidualny plan leczenia. Więcej o kosztach związanych z implantami znajdziecie w artykule na naszym blogu, link –  https://eurodent.net.pl/implanty-rzeszow-cennik-koszt-leczenia-implantologicznego-w-rzeszowie-wartosc/

Leczenie implantologiczne w Eurodent Stomatologia Rzeszów składa się z dwóch etapów: chirurgicznego i protetycznego. Pierwszy z nich, etap chirurgiczny, polega na wprowadzeniu implantu i wiąże się z kosztem 3200-3500 zł. Etap protetyczny, obejmuje osadzenie korony na implancie, z kosztami w przedziale 3200-3900 zł. Dodatkowo, oferujemy opcję implantacji natychmiastowej, która gwarantuje Pacjentowi szereg korzyści. Oprócz znacznego skrócenia całkowitego czasu leczenia, implantacja natychmiastowa przyczynia się do lepszego zachowania struktury kostnej, zapewnia natychmiastowe efekty estetyczne (dzięki umieszczeniu tymczasowej korony już w dniu zabiegu), minimalizuje liczbę potrzebnych interwencji chirurgicznych oraz poprawia profil wyłaniania. Te zalety przekładają się nie tylko na szybszy powrót do codziennych obowiązków ale również na zwiększony komfort psychiczny Pacjenta. Koszt implantacji natychmiastowej to 4800-5350 zł.

System MGuide

To przełomowa technologia pozwalająca na precyzyjne umiejscowienie implantu w kości szczęki lub żuchwy z użyciem szablonów chirurgicznych – bez konieczności cięcia. Znaczenie ma nie tylko osteointegracja implantu, ale także jego właściwe położenie, dlatego wyszliśmy na przeciw oczekiwaniom co do jakości funkcjonalnej i estetycznej prac protetycznych na implantach. Dzięki nawigacji Mguide pozycja implantu oraz odbudowa protetyczna są idealnie zaplanowane. Planowanie leczenia zaczynamy w oprogramowaniu komputerowym, a kończymy wszczepieniem implantów w ustach pacjenta. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ zanim umieścimy implanty, pacjent ma możliwość zobaczenia swojego przyszłego uśmiechu.

Leczenie implantologiczne – dlaczego warto?

  • Zastosowanie implantów nie wymaga szlifowania zębów sąsiednich

  • Implanty umożliwiają odtworzenie pojedynczych zębów lub całego uzębienia

  • Zwiększają możliwości spożywania zróżnicowanych pokarmów

  • Zatrzymują utratę kości

  • Odtwarzają piękno naturalnego uśmiechu

  • Zwiększają pewność siebie i poprawiają samopoczucie