fbpx

Cennik

Home / Cennik

Implanty zębowe są to tytanowe śruby, które zostają wszczepione w kość żuchwy lub szczęki. Są to inaczej sztuczne korzenie, do których przykręca się wybrane uzupełnienia protetyczne. Nowoczesne systemy implantologiczne dają nadzieję Pacjentom na niemal nieograniczoną rekonstrukcję brakującego uzębienia. Decydując się na taką inwestycję warto wybrać bezpieczne i skuteczne rozwiązania renomowanego producenta. Jednym ze światowych liderów tej branży jest koncern MIS Implant Technologies, z którym współpracują nasi implantolodzy. Nowoczesne implanty MIS produkowane są z wysokiej klasy tytanu, który jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Nie bez powodu implanty MIS uważane są wśród profesjonalistów za produkty klasy Premium.

Koszt implantacji: 3 000-3 500 zł
Implantacja natychmiastowa: 4 500-5 000 zł

Na konsultacji implantologicznej zostaje omówiony problem z jakim zgłosił się Pacjent. Następnie zostaje wykonane badanie wewnątrzustne oraz trójwymiarowa tomografia komputerowa CBCT. Wszystkie te czynności pozwalają lekarzowi ocenić warunki do wprowadzenia implantów. Następnie sporządza się wstępny plan leczenia oraz orientacyjny kosztorys.

Koszt konsultacji: 200-400 zł

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych skanerów wewnątrzustnych Dentsply Sirona Primescan, dysponujemy najlepszą możliwą technologią do wykonania prac protetycznych zarówno na implantach jak i zębach własnych. Cyfrowe wyciski to przełom w dokładności koron i mostów wykonanych w technologii CAD-CAM. Stosujemy odbudowy z cerkonu pełnokonturowego licowanego ceramiką dającego wyjątkowy efekt estetyczny oraz biozgodność z tkankami. Dzięki temu stosowane przez nas uzupełnienia protetyczne nie zawierają podbudowy metalowej.

Koszt korony cerkonowej na implancie: 3 200-3 400 zł
Koszt korony cerkonowej na zębie: 2 400 zł

Jesteśmy pierwszą placówką w Polsce, która rozpoczęła z wielkim powodzeniem stosowanie zabiegów implantacji nawigowanej z użyciem szablonów Mguide MIS Implants. Jest to przełomowa technologia pozwalająca na precyzyjne umiejscowienie implantu w kości szczęki lub żuchwy z użyciem szablonów chirurgicznych – bez konieczności wykonania klasycznego cięcia dziąsła. Dzięki nawigacji Mguide pozycja implantu oraz odbudowa protetyczna są idealnie zaplanowane. Korzystając z technologii, jaką obecnie dysponujemy (CAD/CAM) – planowanie leczenia zaczynamy w oprogramowaniu komputerowym, a kończymy wszczepieniem implantów w ustach Pacjenta. Dzięki szablonom chirurgicznym Mguide jesteśmy w stanie wykonać pełnołukowe tymczasowe prace protetyczne na implantach tzw. protokół „zęby w jeden dzień”.

Nawigacja MGuide do 3 implantów: 2 000 zł
Nawigacja MGuide powyżej 3 implantów: 2 500 zł

Na pierwszej wizycie przeprowadzana zostaje konsultacja ortodontyczna, która pozwala uzyskać Pacjentowi informacje na temat wady zgryzu, metod, etapów, czasu trwania leczenia, a także jego przybliżonych kosztów. Na wizycie konsultacyjnej zostają pobrane wyciski lub skany (cyfrowe wyciski), w celu wykonania modeli diagnostycznych. Niezbędne jest również wykonanie i analiza zdjęć: pantomograficznego i cefalometrycznego oraz fotografii cyfrowej. Po takiej diagnostyce lekarz będzie mógł zaproponować odpowiednie leczenie ortodontyczne. W naszej klinice stosujemy innowacyjne systemy zamków samoligaturujących H4 oraz Pitts 21, które skracają czas leczenia i są bardziej komfortowe w użytkowaniu dla Pacjentów niż klasyczne zamki. Dzięki zaawansowanej technologii i wykorzystaniu skanerów wewnątrzustnych Dentsply Sirona Primescan możemy także zaproponować naszym Pacjentom leczenie nakładowe.

Koszt konsultacji ortodontycznej: 200 zł
Aparat stały samoligaturującego jeden łuk: 2 900-4 200 zł
Wizyta kontrolna z aparatem stałym: 300-450 zł
Leczenie nakładkowe: wycena indywidualna

Korona protetyczna zastępuje ząb Pacjenta, który uległ zniszczeniu, natomiast licówka to bardzo cienka pojedyncza nakładka, która jest cementowana na przednią powierzchnię zęba. Licówki pozwalają w szybki i mało inwazyjny sposób poprawić kształt, kolor oraz wielkość zębów. Nasze wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie i współpraca z najlepszymi laboratoriami protetycznymi sprawiają, że jesteśmy w stanie zapewnić naszym Pacjentom naturalny wygląd zębów. Wszystkie uzupełnienia protetyczne są projektowane przez naszych stomatologów tak, aby były dopasowane do indywidulanych rysów twarzy Pacjenta, linii pośrodkowej i dziąseł oraz sąsiadujących zębów.

Korona cerkonowa i cerkonowo-ceramiczna: 2 400 zł
Licówka kompozytowa: 800-1 000 zł
Licówka ceramiczna: 2 400 zł

Jest konieczne, gdy dochodzi do nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba. Do maszynowego opracowania kanałów korzeniowych stosujemy mikrosilniki endodontyczne VDW Reciproc Gold ze zintegrowanymi endometrami. Następnie kanały wypełnia się termiczną gutaperką z uszczelniaczem. Leczenie kanałowe przeprowadzone w ten sposób zapobiega rozwojowi bakterii. Wysoko wykwalifikowany zespół naszych stomatologów wykonuje leczenie endodontyczne w znieczuleniu miejscowym, w wielokrotnym powiększeniu przy pomocy jednych z najnowocześniejszych mikroskopów zabiegowych, używając koferdamu.

Koszt leczenia endodontycznego jednoetapowego: od 850 zł
Koszt powtórnego leczenia endodontycznego: od 950 zł

Do odbudowy wypełnień zębowych stosujemy materiały kompozytowe najlepszych renomowanych światowych firm. Głębię i piękno wypełnień uzyskujemy korzystając z dostępnej na rynku szerokiej gamy kolorów. Wszystko to w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem naszych stomatologów gwarantuje wysoką estetykę oraz trwałość stosowanych wypełnień. Najmłodszym Pacjentom do zębów mlecznych możemy zaproponować kolorowe wypełnienia.

Koszt wypełnienia: od 300 zł
Koszt rekonstrukcji zęba: od 480 zł
Licowanie zęba kompozytem: od 660 zł
Odbudowa zęba techniką Flow Injection-Bonding: od 880 zł
Koszt wypełnienia w zębie mlecznym: od 250 zł

Zabieg higienizacyjny wszystkim nam kojarzy się z usuwaniem kamienia i piaskowaniem. W naszym gabinecie jest inaczej. Najnowsze stacje szwajcarskiej firmy EMS Prophylaxis Master sprawiają, że Pacjenci dzięki procedurze GBT czują się jak w spa! Procedura GBT jest nieinwazyjna, bezpieczna i niezwykle precyzyjna, ponieważ dzięki wcześniejszemu wybarwieniu płytki bakteryjnej wykwalifikowana higienistka jest w stanie dokładnie doczyścić wszystkie powierzchnie zębów. GBT to innowacyjny zabieg polegający na całkowitym usunięciu szkodliwej płytki bakteryjnej i osadów za pomocą delikatnego piasku oraz usunięciu kamienia nazębnego za pomocą opatentowanego systemu ultradźwięków z podgrzewaną wodą. Wizyta zakończona jest instruktażem oraz doborem przyborów do higieny jamy ustnej. Higienizację należy powtarzać co pół roku lub częściej według zaleceń lekarza czy higienistki, ponieważ czyste, zdrowe zęby oraz dziąsła są gwarancją zdrowego stanu jamy ustnej i zapewniają trwałość wykonanego przez nas leczenia.

Higienizacja protokołem GBT u dorosłych: 390 zł
Higienizacja protokołem GBT z fluoryzacją zębów u dorosłych: 440 zł
Higienizacja protokołem GBT u dzieci: 280 zł

Jest to wizyta obejmująca rozmowę z Pacjentem, badanie wewnątrzustne, wykonanie oraz omówienie zdjęć radiologicznych (zębowych i pantomogramu). Jest to czas na poznanie problemu z jakim zgłosił się Pacjent. Po takiej wizycie Pacjent będzie znał wstępny koszt i etapy leczenia oraz procedury jakie im towarzyszą.

Koszt konsultacji: 170 zł
Koszt zdjęcia pantomograficznego: 120 zł

W naszym gabinecie bezbolesne leczenie jest priorytetem, dlatego mamy dostępne różne techniki znieczuleń. Najnowszym znieczuleniem jest znieczulenie komputerowe THE WAND STA. Dawkowanie leku oraz tempo jego podania dozuje komputer zainstalowany w urządzeniu, co sprawia, że jest ono bezbolesne, bezstresowe i bezpieczne.

Koszt znieczulenia The Wand STA: 70 zł
Koszt znieczulenia standardowego: 50 zł

W ofercie dla najmłodszych, ale nie tylko, możemy zaproponować – sedację wziewną, znaną jako gaz rozweselający. Najważniejsze wskazania do stosowania sedacji wziewnej to niwelowanie lęku u Pacjentów. Użycie gazu rozweselającego w szczególności u dzieci pozwala na bezstresowe przeprowadzenie leczenia stomatologicznego. Jest to polecana metoda także u osób dorosłych, które cierpią na silny strach przed leczeniem stomatologicznym.

Koszt sedacji 30 min: 200 zł
Koszt sedacji 60 min: 300 zł

Braki w uzębieniu mają wpływ nie tylko na estetykę uśmiechu, ale także na samopoczucie Pacjenta i przyczyniają się do negatywnych zmian w zgryzie. Protetyka stomatologiczna oferuje dwa rodzaje uzupełnień – ruchome i stałe. Dla Pacjentów, u których z różnych względów nie możemy wykonać protetyki stałej, oferujemy protetykę ruchomą. Rodzaj protezy jest uzależniony do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Współpracując z najlepszymi pracowniami protetycznymi wykonujemy protezy akrylowe, szkieletowe oraz elastyczne.

Proteza akrylowa: 2 000-2 500 zł
Proteza szkieletowa: 3 000 zł

Chirurgia stomatologiczna, którą oferujemy wyróżnia się przede wszystkim nowoczesnością. Wszystkie zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, poczynając od najprostszych – jak ekstrakcja (usunięcie) zęba, po te bardziej skomplikowane (tj. resekcja wierzchołków korzeni, usuwanie torbieli i zębów mądrości) wykonywane są przez nasz wysoko wykwalifikowany i doświadczony personel stomatologiczny. Przed przystąpieniem do zabiegu stomatolog tłumaczy Pacjentowi plan zabiegu, poszczególne jego etapy i udziela informacji na temat zaleceń pozabiegowych. Priorytetem jest dla nas możliwie szybki powrót do zdrowia Pacjenta, dlatego po leczeniu chirurgicznym otaczany jest on przez nas szczególną opieką.

Koszt usunięcia zęba: 200-600 zł
Koszt usunięcia zęba mądrości: 500-900 zł
Koszt usunięcia torbieli: 650 zł
Koszt resekcji: 800-1 200 zł

Badanie tomografii komputerowej to jedna z najnowocześniejszych metod obrazowania struktur anatomicznych. Stosujemy tomograf firmy Vatech, który daje możliwość obrazowania panoramicznego i tomografii 3D. Obrazowanie 3D wykorzystujemy najczęściej przy implantologii, zabiegach endodontycznych, chirurgii stomatologicznej i ortodoncji. Urządzenie daje nam możliwość precyzyjnej diagnozy. Badanie dostępnym u nas aparatem charakteryzuje się wysoką rozdzielczością i bardzo niskim promieniowaniem.

Tomografia cbct 5×5: 200 zł
Tomografia pełna 10×8,5: 400 zł
Zdjęcie panoramiczne: 120 zł
Zdjęcie cefalometryczne: 120 zł

Zabieg wybielania zębów poprzedzony jest konsultacją stomatologiczną wykluczającą przeciwskazania do tego rodzaju zabiegu oraz higienizacją. Po przeanalizowaniu oczekiwań Pacjenta i określeniu barwy zębów zostaje zaproponowany rodzaj wybielania. Możemy zaoferować wybielanie laserowe w gabinecie lub nakładkowe.

Koszt wybielania zębów metodą nakładkową: 1 000 zł
Koszt wybielania zębów laserem: 1 250 zł
Koszt wybielanie prevdent: 1800 zł
Koszt wybielania BlancOne CLICK (bankietowe): 350 zł
Koszt wybielanie BlancOne TOUCH: 1000 zł

 

 

Niniejszy cennik ważny jest w dniu jego publikacji i zastrzegamy sobie prawo do jego zmiany bez uprzedzenia.
Cennik ten nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Opublikowano w dniu 01.02.2023 r.

Udzielamy rękojmi na wypełnienia i uzupełnienia protetyczne:

  • Wypełnienie światło-utwardzalne w zębach stałych – 2 lata
  • Wypełnienie w zębach mlecznych – 1 rok
  • Prace protetyczne stałe –  2 lata
  • Prace protetyczne ruchome – 1 rok

Rękojmia nie jest uwzględniana w przypadku, gdy pacjent:

  • Nie zgłasza się na wizyty kontrolne i higienizacyjne na prośbę co 6 miesięcy.
  • Nie stosuje odpowiedniej higieny jamy ustnej i uzupełnień protetycznych, które zalecił lekarz.
  • Posiada braki zębowe w skutek czego dochodzi do przeciążeń pozostałych zębów.
  • Samodzielnie dokonuje korekt uzupełnień protetycznych.
  • Ulegnie nieszczęśliwemu zdarzeniu, wypadkowi.
  • Cierpi na bruksizm (zgrzytanie zębami).