fbpx

Stomatologia dziecięca

 

W Eurodent Stomatologia zwracamy szczególną uwagę na to, aby mały Pacjent czuł się u nas komfortowo i bezpiecznie. Na pierwszej wizycie adaptacyjnej dziecko zapoznaje się ze stomatologiem i gabinetem oraz przekonuje się, że leczenie zębów może być świetną zabawą. Jeżeli masz wątpliwości jak przygotować małego Pacjenta do wizyty stomatologicznej- niżej mamy przygotowany plik, w którym znajduje się kilka wskazówek dla rodziców. Dokładamy wszelkich starań, aby leczenie najmłodszych Pacjentów w naszej klinice było bezstresowe i bezbolesne. Jeżeli Twoje dziecko ma ulubioną bajkę, która może pomóc w przebiegu procesu leczenia lub zminimalizować jego stres- możemy ją włączyć na monitorze.

Małym Pacjentom proponujemy kolorowe wypełnienia do zębów mlecznych, natomiast po zakończonej wizycie dziecko otrzymuje nagrodę za to, że było dzielne. Jest to sprawdzona motywacja do kolejnych wizyt.

W ofercie dla najmłodszych Pacjentów możemy również zaproponować sedację wziewną, znaną jako gaz rozweselający. Użycie gazu rozweselającego w szczególności
u dzieci pozwala na bezstresowe przeprowadzenie leczenia stomatologicznego. Jest to polecana metoda także u osób dorosłych, które cierpią na silny strach przed leczeniem stomatologicznym.

 

Najczęściej zadawane pytania

Pierwsza wizyta w gabinecie stomatologicznym powinna odbyć się ok 3-4 roku życia. Natomiast na wizyty kontrolne należy umawiać się nie później niż co 6 miesięcy.

Na pierwszej wizycie maluch zapoznaje się z gabinetem, sprzętem oraz personelem. Małym pacjentom proponujemy kolorowe wypełnienia do zębów mlecznych, których kolor sami mogą wybrać. Po zakończonej wizycie dziecko wybiera nagrodę.

Gwarantujemy przyjemną obsłgę i miłych lekarzy, którzy mają dobre podejście do dzieci. W poczekalni czeka na maluchy kącik zabaw, dzięki któremu nie będą stresowały sie wizytą.

Im przyjemnijesze i krótsze będą wizyty dzieci, tym mniejszy będzie lęk przed dentystą w przyszłości.

Leczenie zębów mlecznych – dlaczego warto?

  • Przyzwyczajanie dzieci do regularnych wizyt u dentysty, zapobiega poważniejszym powikłaniom.

  • Próchnica zębów mlecznych zaraża zęby stałe.

  • Zdrowe zęby mleczne odpowiadają za prawidłowe wyżynanie się zębów stałych.

  • Zapobieganie bólowi i infekcjom.