uśmiech marzeń implanty

Stomatologia zachowawcza

1W Eurodent Stomatologia zajmujemy się profilaktyką próchnicy zębów oraz leczeniem powstałych ubytków próchnicowych. W profilaktyce próchnicy bardzo ważna jest regularna kontrola stanu uzębienia, która pozwala na wczesną diagnozę oraz szybkie i bezbolesne leczenie. W naszym gabinecie przeprowadzamy pełną diagnostykę polegającą na badaniu stomatologicznym uzębienia, dziąseł oraz błony śluzowej jamy ustnej.

W naszym gabinecie staramy się aby każda odbudowa zęba była jak najbardziej naturalna i estetyczna. Do tego celu używamy najnowocześniejszych nanohybrydowych materiałów kompozytowych – pozwalają one zachować szczelność wypełnienia.

W przypadku braku możliwości osiągnięcia w/w efektu stosujemy rozwiązania protetyczne tj. pełnoceramiczne korony porcelanowe, licówki oraz korony porcelanowe. W przypadku bardzo rozległych zniszczeń tkanki zęba konieczne jest przeprowadzenie leczenia endodontycznego polegającego na usunięciu tkanki zapalnej i zastąpieniu jej materiałem przeznaczonym do wypełnień kanałów korzeniowych. Przy brakach przekraczających 50% objętości korony zęba konieczne jest stosowanie koron protetycznych celem ochrony zęba przed złamaniem. Regularne wizyty kontrolne co pół roku, oczyszczanie zębów  z osadu i kamienia połączone z właściwą higieną jamy ustnej pozwalają zachować swój naturalny uśmiech na całe życie.