uśmiech marzeń implanty

System MGUIDE

Miło nam poinformować, że z końcem roku wprowadziliśmy – jako jedna z pierwszych praktyk implantologicznych w Polsce – system nawigacji Mguide MIS Implants.

Co to jest Mguide?

Jest to przełomowa technologia pozwalająca na precyzyjne umiejscowienie implantu w kości szczęki lub żuchwy z użyciem szablonów chirurgicznych – bez konieczności cięcia. Znaczenie ma nie tylko osteointegracja implantu, ale także jego właściwe położenie, dlatego wyszliśmy na przeciw oczekiwaniom co do jakości funkcjonalnej i estetycznej prac protetycznych na implantach. Dzięki nawigacji Mguide pozycja implantu oraz odbudowa protetyczna są idealnie zaplanowane. Korzystając z technologii, jaką obecnie dysponujemy (CAD/CAM), planowanie leczenia zaczynamy w oprogramowaniu komputerowym, a kończymy wszczepieniem implantów w ustach pacjenta. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ zanim umieścimy implanty, pacjent ma możliwość zobaczenia swojego przyszłego uśmiechu.

Zalety wprowadzania implantów z użyciem nawigacji Mguide:

– możliwość przeprowadzenia zabiegu bez cięcia,
– doskonała pozycja wszczepionych implantów,
– zabieg jest atraumatyczny,
– błyskawiczne gojenie,
– brak opuchlizny,
– krótki czas trwania zabiegu,
– ochrona kości przed mikro-zanikiem,
– modyfikacje klasycznego zabiegu z podniesieniem częściowym lub całkowitym płata okostnej z zastosowaniem nawigacji Mguide,
– wszczepienie bardzo precyzyjnie rozmieszczonych implantów, które jest niemożliwe do wykonania z tzw. wolnej ręki.

Dwa etapy leczenia

Pierwszym etapem procesu jest wykonanie badania CBCT (tomografii komputerowej). Po analizie badania pobiera się wyciski precyzyjną masą. Laboratorium techniczne wykonuje tzw. WAX-UP na modelu pacjenta. Są to nawoskowane zęby ukazujące jak mają wyglądać docelowe korony na implantach – ich kształt oraz kontakty okluzyjne. W łatwy sposób można to przenieść do ust pacjenta tworząc tzw. MOCK-UP. Pacjent w ustach widzi, jak będzie wyglądać po zakończeniu leczenia. Po akceptacji wyglądu zaczynamy planowanie leczenia implantologicznego – jest to drugi etap.

Dzięki cyfrowej technologii model oraz WAX-UP pacjenta zostają zeskanowane do plików. Za sprawą zaawansowanego oprogramowania do planowania implantologicznego, wgrywamy badanie CBCT.

mguide1

Następnie nakładamy model zębów i tkanek miękkich pacjenta, obrazujący aktualny stan w jamie ustnej.

mguide02

Kolejnym etapem jest nałożenie tego samego modelu z nawoskowanymi zębami tzw. WAX-UP.

mguide03

Posiadając te informacje, dopiero na tym etapie planujemy pozycje i rodzaj implantów.

mguide04

Dzięki nałożonym warstwom możemy dokładnie zaplanować implanty oraz sprawdzić ich centralne położenie.

mguide05

Ostatnią czynnością jest zaprojektowanie szablonu chirurgicznego, który stanowi swoistą matrycę do wprowadzenia implantów, tak aby były w tych samych pozycjach co zaplanowano w oprogramowaniu.

mguide06

Zlecamy wydrukowanie szablonu z tulejami w M-Center w Berlinie (jednym z trzech na świecie). Gotowy szablon zostaje dostarczony i możemy rozpocząć leczenie implantologiczne z użyciem nawigacji Mguide.

mguide07